Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 06:37

У Чехії три праві партії домовилися про коаліцію


Три партії правого спрямування, які разом посіли понад половину місць у нижній палаті парламенту Чехії за результатами виборів минулого тижня, домовилися сьогодні про створення правоцентристської коаліції.

Домовленість про це підписали голови цих партій. Тепер їхні експерти почнуть узгоджувати програму їхнього можливого уряду.

Як заявив голова найбільшої з цих партій, Громадянської демократичної, Петр Нечас, це буде коаліція для створення уряду «фінансової відповідальності, верховенства права і боротьби з корупцією».

Права Громадянська демократична партія разом із консервативною партією «ТОП 09» і правоцентристською й дещо популістською партією «Справи громадські» мають 118 місць із 200 у нижній палаті парламенту.

Президент Вацлав Клаус, який має призначити когось із голів парламентських партій спробувати сформувати уряд, раніше заявляв, що не робитиме цього, доки партії спершу не домовляться між собою.

Найбільше місць у парламенті має лівоцентристська Чеська соціально-демократична партія, але разом із єдиним можливим лівим союзником – Комуністичною партією Чехії і Моравії – вона не має і близько від половини голосів, необхідних для створення дієвого уряду.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG