Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 00:08

Ахметов очолив рейтинг 100 найбагатших українців


Ринат Ахметов третій рік поспіль визнаний найбагатшим українцем, за рік його статок зріс майже у два рази – з 9 до 17,8 мільярда доларів. Як повідомив оглядач журналу «Корреспондент» Олександр Пасховер, такі результати підготовленого його журналом та інвестиційною компанією Dragon Capital рейтингу ТОП-100 найбагатших українців за 2010 рік.

За його словами, Ахметов є незаперечним лідером рейтингу, маючи істотний розрив зі всіма іншими його учасниками. За інформацією оглядача, цей донецький бізнесмен є не тільки найбагатшим в Україні, але і найбагатшою людиною в СНД, випереджаючи найбагатшого росіянина на 2 мільярди доларів.

Водночас Пасховер відзначив, що, в першу чергу, збільшення статку Ахметова пояснюється зростанням вартості його активів у зв’язку з покращенням економічної ситуації в світі. За словами оглядача, подібна тенденція зростання спостерігається і відносно капіталів інших учасників ТОП-100.

На другому місці в рейтингу – Ігор Коломойський зі статком, що оцінюється в 6,5 мільярда доларів, на третьому місці – Геннадій Боголюбов (6,3 мільярда доларів), на четвертому – Віктор ПІНЧУК (3,1 мільярда доларів), на п’ятому – Костянтин Жеваго (2,4 мільярда).
Замикає першу десятку рейтингу власник холдингу «Нібулон» Олексій Вадатурський з 1 мільярдом доларів. Сумарний капітал 100 найбагатших українців, за оцінкою «Корреспондента», становить 66,5 мільярда доларів.

За словами редактора відділу «Бізнес» журналу «Корреспондент» Влада Луніна, при аналізі цього рейтингу дуже виразною є різниця між капіталами його лідерів і тими, хто його замикає.

Так, за його інформацією, якщо лідер схожого рейтингу в Польщі в 35 разів багатший за того, хто перебуває на 100 місці, в Росії цей показник становить 27 разів, то в українському ТОП-100 його лідер (Ахметов) багатший за Оксану Єлманову, яка перебуває на 100 місці, в 593 рази.

На думку представника журналу «Корреспондент», «за такої концентрації капіталів у 2-5 руках про жодну конкуренцію не може бути й мови». Він також зазначив, що бізнесмени, які входять до українського рейтингу, в основному, займаються виробництвом і експортом сировини та напівфабрикатів, тоді як найбільш багаті європейці заробили свої капітали, широко застосовуючи інноваційні технології.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG