Доступність посилання

ТОП новини

До осені Україна і ЄС мають визначити план модернізації ГТС – Азаров


Прем’єр Микола Азаров заявляє, що протягом літа Україна і Європейський Союз мають визначити «конкретну програму з модернізації» української газотранспортної системи на 2011 рік. Про це голова українського уряду заявив сьогодні в Люксембурзі в рамках 14-го засідання Ради з питань співпраці Україна – ЄС.

Азаров також повідомив, що цього місяця в Брюсселі представники України і ЄС детально обговорять питання модернізації ГТС. «25 червня в Брюсселі буде дуже важлива зустріч комісарів ЄС разом з нашим міністром палива та енергетики, на якій зокрема обговорюватиметься ця тема», – сказав Азаров.

23 березня 2009 року в Брюсселі відбулася Міжнародна інвестиційна конференція з модернізації української газотранспортної системи, за підсумками якої була схвалена декларація. Згідно з документом, уряд України взяв на себе низку зобов’язань з імплементації європейського законодавства щодо регулювання ринку газу. Крім того, Україна пообіцяла забезпечити прозорість інвестицій.

Вартість модернізації української ГТС, яка, зокрема, передбачає збільшення пропускної спроможності на 60 мільярдів кубометрів газу на рік, оцінювалася українським урядом у 5,5 мільярда доларів.
XS
SM
MD
LG