Доступність посилання

ТОП новини

Суд переніс розгляд позову до Президента Януковича стосовно Голодомору


Київ – Печерський районний суд Києва переніс на два тижні попереднє слухання справи про заперечення Президентом України Віктором Януковичем Голодомору як геноциду українського народу. Таким чином суд задовольнив клопотання від представника відповідача за підписом першого заступника голови Адміністрації Президента Олени Лукаш.

Позивається до Президента України громадянин Володимир Волосюк. Він вважає, що заява Віктора Януковича у Страсбурзі, що Голодомор не є геноцидом, образила його честь і гідність, вчинила акт наруги над знищеними мільйонами людей.

Позивач закликає суд зобов’язати Президента вибачитися перед ним та українським народом.

Позивача представлятиме заступник голови НРУ

На судове засідання прийшов лише представник позивача Іван Крулько, який є заступником голови Народного руху України. Він повідомив журналістам, що довідався про цей позов лише вчора (14 червня), коли до нього зателефонував член НРУ Володимир Волосюк і розповів про свою ініціативу, додавши, що отримав уже повістку з суду про попереднє засідання.

Оскільки позивач мешкає в Хмельницькій області, йому 68 років і він не може бути присутнім на кожному судовому засіданні, то його інтереси представлятимуть київські юристи. Іван Крулько пообіцяв уточнити вимоги позову, оскільки провадження хоч і відкрите, але документ не є стовідсотково досконалим і потребує певного доопрацювання.

Янукович своїми заявами робить Україну «непослідовною» – Крулько

За словами представника позивача, багато урядів країн світу визнали, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу. Він зазначив, що і Міністерство закордонних справ України, і багато українців за кордоном робили для цього конкретні кроки. А нинішній Президент України Віктор Янукович, який ставить під сумнів цю історичну послідовність дій влади, виглядає несолідно перед світовим співтовариством і своїми заявами робить Україну «непослідовною».

Іван Крулько вважає, що цінність позову полягає в тому, що громадянин України підняв проблему на рівень всього українського суспільства.

Президентським юристам не вистачило 5 днів?


Щоправда, так не вважають в Адміністрації Президента України. Суд задовольнив клопотання, за підписом Олени Лукаш, про перенесення судового засідання на два тижні.

Вона стверджує, що Адміністрація Президента отримала позов 11 червня, а відповідно до цивільно-процесуального законодавства, сторона має бути повідомлена не пізніше, як за 7 днів до судового засідання. Чому президентським юристам не вистачило 5 днів для ознайомлення із позовом на двох сторінках, вона не пояснила.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG