Доступність посилання

ТОП новини
28 лютого 2021, Київ 06:04

Парламент відклав розгляд створення комісії з розслідування цензури в ЗМІ


Верховна Рада України відклала розгляд питання щодо утворення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування випадків цензури в ЗМІ, тиску на свободу слова в Україні, перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Як заявив на засіданні парламенту народний депутат від НУНС Юрій Стець, рішення щодо створення цієї комісії підтримали всі члени комітету з питань свободи слова та інформації. Водночас, за його словами, до парламенту було внесено «альтернативний проект постанови» народного депутата України Інни Богословської (позафракційна) про утворення ТСК з питань розслідування законності прийняття рішень Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення щодо проведення конкурсів та встановлення переможців на отримання ліцензій на мовлення з використанням відповідних частот у 2005-2010 роках.

За словами Стеця, такий підхід до вирішення питання свідчить про те, що відбувається «не тільки тиск, а й розправа над свободою слова в Україні».

Він додав, що створення комісії, яку пропонує Богословська, не може розглядати питань щодо, зокрема, побиття охоронцями Президента України Януковича оператора каналу СТБ.

Депутат запропонував питання щодо створення двох ТСК зняти з порядку денного сьогодні і домовитись про створення однієї комісії. При цьому він наголосив, що у випадку, якщо цього не відбудеться, то фракція НУНС відкличе своїх кандидатів до комісії.

Перший заступник голови парламенту Адам Мартинюк, який сьогодні головує на засіданні, звертаючись до авторів двох проектів постанов щодо створення ТСК, запропонував їм об’єднати постанови і створити єдину комісію з цих питань.
XS
SM
MD
LG