Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 02:24

Реформи Президента спонукають донецьких підприємців вийти на барикади


Донецьк – «Вимагай виконання обіцянок Президента» – під таким гаслом у Донецьку обговорювали пропоновані новим урядом економічні реформи. Як свідчить попереднє опитування Комітету виборців в експертному середовищі, громадськість занепокоєна масштабом законодавчих перетворень, які розпочались в Україні. Чи принесуть ці зміни користь бізнесу і суспільству?

Налаштовані на гуманітарний лад експерти з Союзу вчених-економістів, опитані в рамках спільного проекту Комітету виборців України і Громадської коаліції «Право на майбутнє», аплодують майбутнім реформам Президента. У той же час донецькі підприємці кажуть, що не встигла команда Віктора Януковича прийти до влади, як розпочались законодавчі утиски.

Теоретики вголос рахують переваги пропонованих законодавчих змін, а практики можуть хоч завтра вийти на барикади, щоб захисти свої права та інтереси.

У цілому очікування науковців з різних вишів Донеччини і розробників програми уряду збігаються по більшості напрямків.

«Це удосконалення державного апарату, це реформа податкової системи, це реформа соціальних пільг, це підвищення ефективності сільського господарства і скорочення витрат держави на неефективні цілі», – каже представник Комітету виборців Олександр Клюжев.

Бізнес проти позапланових перевірок

Пропоновані реформи вже торкнулись малого бізнесу, говорить голова Союзу підприємців Олександр Хряков. Він запевняє, що тривають перевірки, і бізнес стогне від багатотисячних штрафів.

«Я вас можу усіх привітати: до влади прийшла команда «страшенних професіоналів», а саме команда Миколи Азарова. Папаїка, Маліков, Корякін, Шейбут – вони такий провели закон, завдяки якому можна перекреслити усю програму Януковича. Ним вводиться інститут ябедництва, інститут підставної інформації. Називається це надзвичайними перевірками, які дозволяють без перешкод потрапити в банк, офіс, пральню і зробити з ними все, що завгодно», – говорить Олександр Хряков.

Голова Союзу підприємців Олександр Хряков каже про закон 6537, від якого вже постраждали тисячі підприємців у Донецькій області. Документ дозволяє органам нагляду поза планом перевіряти підприємства. Нагадаємо, нещодавно уряд забороняв будь які перевірки малого бізнесу.

Громадськість мала б тримати цей процес під контролем, каже голова Агенції місцевого самоврядування Валерій Кочуєв.

«Ми маємо право на громадську експертизу усіх законодавчих нововведень. Якщо ми проспимо і на цей раз, то завтра такі перли, як в законі 6537, що суперечать Конституції, будуть і в податковому кодексі. Ми знову проспимо ці речі, які не те, що покращать підприємницьке середовище, але остаточно зведуть його у тінь», – наголошує голова агенції місцевого самоврядування.

Критика проекту податкового кодексу

Новий податковий кодекс ставить під сумнів майбутнє багатьох підприємств, що працюють за спрощеною системою оподаткування.

На вулиці опиняються юристи, бухгалтери, працівники сфери послуг, що сьогодні є фізичними особами-підприємцями. Для них пільгове оподаткування буде скасовано, каже пан Кочуєв.

Невдоволені нововведеннями донецькі підприємці ладні хоч завтра пікетувати облдержадміністрацію, запевняє Олександр Хряков. Втім влада закликає їх до співпраці: у Донецьку щоп’ятниці збирається комітет економічних реформ. Там теоретики почують практиків, обіцяє заступник голови Донецької облдержадміністрації Сергій Дергунов.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG