Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 13:36

Калуш отримав перші 12 мільйонів гривень – мер Насалик


Калуш отримав перші 12 мільйонів гривень на реалізацію проекту з Домбровського кар’єру, а в понеділок повинні надійти 30 мільйонів гривень на соціально-економічний розвиток міста, оголошеного зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Про це повідомив кореспондентові Радіо Свобода міський голова Калуша Ігор Насалик.

Як зізнався Ігор Насалик, «тяжко, зі скрипом», але програми потрохи реалізовуються.

Мер Калуша вважає, що в умовах «фінансової прогалини в державі» слід пробувати залучити кошти міжнародних європейських структур. Є пропозиції від Швеції, Іспанії про допомогу, готуються матеріали для подання на комісію ЄС і ООН.

На запитання щодо завершення часу дії президентського указу про оголошення міста Калуша, сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району зоною надзвичайної екологічної ситуації (указ був підписаний 10 лютого цього року) Ігор Насалик зазначив, що в цей термін треба було зробити програму дій і «її зроблено, вона затверджена». А зараз уже діє постанова Кабінету Міністрів України по надзвичайних станах.

Згідно з програмою на відселення людей, буде виділено 74 мільйони гривень. В зоні високої ймовірності провалів проживає, за попередніми підрахунками, 700-800 осіб.

За словами Ігоря Насалика, можливий варіант, коли не будуватимуть нове житло, а викуповуватимуть у підприємців.

Щодо полігону з захоронення гексахлорбензолу, то на нього необхідно виділити близько 240 мільйонів гривень. При цьому міський голова Калуша наголосив: якщо держава виділить ці кошти, то згідно з Стокгольмською конференцією міжнародні фінансові установи, включаючи Світовий банк, повертають кошти державі.

Отримання цих коштів очікують в середині липня.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG