Доступність посилання

ТОП новини

Литва, Нiмеччина та Польща отримують менше газу – голова Європарламенту


Голова Європарламенту Єжи Бузек заявляє про скорочення постачань росiйського газу до Литви, Нiмеччини та Польщi.

«Безпеки постачань росiйського газу немає. Обсяги, якi наразi постачаються, нижчi, нiж ми очiкували», – сказав вiн у бесiдi з мiнiстром енергетики Росії Сергiєм Шматком.

Міністр Шматко спростовує iнформацiю Бузека про скорочення постачань.

«Я не маю такої iнформацiї. Постачання, зокрема й на Польщу, вiдбуваються в повному обсязi. Я не знаю про те, що в минулу добу-двi було скорочено постачання», – сказав Шматко.

Він також сказав, що «Газпром» розробляє спецiальнi механiзми, якi дадуть змогу забезпечити безперебiйний транзит росiйського газу через територiю Бiлорусi.

Тим часом російсько-білоруські консультації про порядок погашення взаємних заборгованостей будуть продовжені.

Про це домовились під час телефонної розмови голова уряду Білорусі Сергій Сидорський і глава «Газпрому» Олексій Міллер.

Питання про подальше збільшення обсягу скорочення поставок російського газу Білорусі поки що не вирішений, оперативний штаб «Газпрому» вирішив обговорити його в середу вранці, повідомив представник концерну Сергій Купріянов.

У вівторок «Газпром» знизив обсяг поставок газу Білорусі на 30 відсотків добової норми, а президент Білорусі Олександр Лукашенко наказав перекрити газовий транзит.

Кореспондент Радіо Свобода повідомив, що в Білорусі низка електростанцій переведена на резервні види палива, обмежена подача газу на промислові підприємства.

XS
SM
MD
LG