Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 10:34

Закордонне українство занепокоєне діями української влади


Львів – Сьогодні у Львові розпочався III Міжнародний конгрес української діаспори. Три дні поспіль понад 400 учасників зібрання обговорюватимуть проблеми світового українства у світі, яке претендує на роль посередника між Україною і міжнародною спільнотою. Що очікують від конгресу української діаспори його учасники?

У Львів приїхали представники української діаспори з майже 30 країн світу.

Вони говоритимуть не лише про проблеми своєї громади, але й про те, що Україна мало опікується українцями за кордоном, досі не вироблена програма співпраці зі світовим українством.

А ще не оминуть увагою закордонні українці тему політики, яку проводить нова українська влада.

Україна не дбає про українців за кордоном – діаспора

Українська діаспора Угорщини налічує близько 6 тисяч осіб, а реально це 10 тисяч, зауважила голова Європейського союзу українців і водночас голова Товариства українців Угорщини Ярослава Хортяні. За чисельністю громада посідає шосте місце.

Нині українська спільнота в Угорщині не відчуває підтримки з боку України і негативно оцінює політику нової влади, каже вона.

«Це два дні спільного мислення, що ми можемо спільно зробити в усіх напрямках роботи від освіти і до презентації українців тут і у світі. Але ми відчуваємо, що скоро не нам буде потрібна підтримка і допомога, а українцям в Україні, яких нова влада заганяє у глухий кут, і очікую, чи виживе, чи ні національна ідея», – каже Ярослава Хортяні.

Михайло Плахотнюк, голова українського культурного центру «Світанок», приїхав з Казахстану, з Семипалатинська. Він вважає, що сьогодні Україна втрачає демократичні цінності, і хоче почути думку інших представників світового українства.

Михайло Плахотнюк зазначив, що громада в Казахстані потребує допомоги для підтримки мистецьких колективів.

«Я на конгресі хочу поділитись нашими наробками, а вони є, а також почути інших людей, як вони живуть і працюють, які мають проблеми. Останні 10 років від України громада в Казахстані не отримала жодної підтримки. Мені, скажімо, для народного колективу дуже потрібні нові костюми. Самі пошити не даємо ради, є проблеми у придбанні музичних інструментів, але 20 років ми вже існуємо і працюємо, щоб передати дітям українське слово, культуру», – сказав він.

Конгрес ухвалить звернення до уряду

Конгрес світового українства планує ухвалити документ до уряду з проханням створити окреме відомство чи міністерство, яке б займалось питаннями співпраці з українською діаспорою, представники якої сьогодні не знають, до кого апелювати.

Адже мова йде і про обміни між школярами та студентами, громадськими організаціями, розвиток освітніх, культурних, соціальних програм.

Дехто з учасників конгресу зазначав у переддень, що важливо, щоб українські громади за кордоном не були зачиненими для інших національностей.

Адже ті, хто пізнає і полюбить традиції, звичаї, мову, культуру українського народу, ставитимуться до України з симпатією.
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG