Доступність посилання

ТОП новини

Олігарх із Росії хоче купити французьку газету


На купівлю найвпливовішої французької газети «Монд» претендує російський бізнесмен Гліб Фетисов. Він – основний власник банківської групи «Мій Банк», акціонер телекомунікаційної компанії «Altimo». У списку «Форбс» найбагатших бізнесменів світу Фетисов – сорок другий. Він був сенатором, потім його призначили на посаду керівника робочої групи при президії генеральної ради партії «Єдина Росія» з соціально-економічного розвитку.

У газеті «Монд» дуже здивувались інтересом російського олігарха до збиткової французької газети, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода президент «Товариства редакторів «Монд» Жіль Ван Кот.

«Я знаю, що зараз російські бізнесмени стали активними на медіаринку. Але ми маємо дуже мало інформації про конкретний зміст пропозиції Гліба Фетисова... Досьє інших кандидатів займають 20-25 сторінок. Інформації про Фетисова в такому обсязі ми не маємо. Крім того, згідно з французькими законами, закордонний бізнесмен не може володіти більше ніж 20 відсотками акцій газети», – каже Кот.

Якщо заявку Фетисова, все ж, розглядатимуть, то йому доведеться поборотися з двома консорціумами. Один із них – у складі France Telekom, а другий – у складі банкіра Матьє Піґасса, засновника телекомунікаційної групи Ilia SA Ксав’є Ніеля і багаторічного партнера модельєра Ів Сен Лорана – П’єра Берже.

У понеділок, 28 червня, про своє рішення щодо покупця «Монд» повинна оголосити рада спостерігачів.

На запитання Радіо Свобода, які шанси придбати газету має Фетисов, оглядач відділу вивчення ЗМІ газети «Лез Еко» Жан-Крістоф Феро сказав: «Це найвпливовіша французька газета за кордоном. Це остання газета, яка, як вважають, може вплинути на результати президентських виборів у Франції. Те, що її продадуть російському бізнесменові, – це неможливо».

Тим часом Гліб Фетисов на своєму сайті поділився планами у випадку придбання «Монд»: «Ми бачимо можливість розширення списку рекламодавців «Монд» за рахунок інтересу російських компаній і, зокрема, державних корпорацій до залучення французьких інвестицій».
XS
SM
MD
LG