Доступність посилання

ТОП новини

Українська влада і опозиція звернули на себе увагу дипломатів


Київ – Зустріч з представниками дипломатичних місій провели керівники українського МЗС та опозиційні голови парламентських комітетів. Влада донесла до дипломатів інформацію про те, що представники зарубіжних неурядових фондів мають дотримуватися українського законодавства. Опозиція натомість говорила про авторитарні тенденції в Україні, політичну корупцію та компанію «РосУкрЕнерго».

Міністерство закордонних справ України провело у вівторок бесіди з представниками посольств Росії, США, Німеччини та Польщі щодо роботи некомерційних фондів, які координуються відповідними посольствами. Як повідомила прес-служба МЗС, заступники міністра закордонних справ Руслан Демченко та Павло Клімкін звернули увагу дипломатів на важливість дотримання цими організаціями своїх статутних завдань та законодавства України.

Керівник українського представництва Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланґе
Ця розмова відбулася після інциденту з керівником українського представництва Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланґе в аеропорту «Бориспіль». Його не впускали в Україну близько 10 годин, але потім назвали ситуацію непорозумінням.

Інцидент стався після того, як Ніко Ланґе в інтерв’ю критично оцінив дії української влади. В німецькому парламенті вимагають розслідування інциденту, який вже поставив під загрозу зриву запланований візит Віктора Януковича до Берліна.

Грантодавців попросили бути «ощадливішими»?

За словами Ніко Ланґе, претензій до Фонду Конрада Аденауера у недотриманні українського законодавства не було. «Ми вже 16 років працюємо в Україні і весь цей час ми дотримувалися українського законодавства, – запевняє він. – І ніколи не було проблем чи сумнівів, навіть в останні тижні, щодо того, як ми працюємо на базі українського законодавства».

Політолог Костянтин Матвієнко
Політолог Костянтин Матвієнко вважає, що, натиснувши на грантодавців, влада намагається звузити поле діяльності українських неурядових організацій.

«Є спроби зменшити ресурсну базу так званого громадянського суспільства, – вважає експерт. – в Україні діє багато програм, які, з точки зору грантодавця, сприяють демократизації українського суспільства – так, як вони її бачать. Очевидно, влада це бачить інакшим чином».

Опозиція «грає в дисидентів» – політолог

Натомість голови чотирьох парламентських комітетів, які представляють опозицію, – у закордонних справах, євроінтеграції, правової політики та законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, – повідомили закордонним дипломатам, що ситуація в Україні із дотриманням прав і свобод та верховенством права останнім часом суттєво погіршилась. Ще однією темою для спілкування стала ситуація на енергетичному ринку.

«Керівники парламентських комітетів надали свій фаховий аналіз окремих аспектів процесу повернення мегакорупції в Україну, – зауважив один із учасників цієї зустрічі, колишній віце-прем’єр Григорій Немиря. – Потім у режимі запитання-відповідь говорили про історію «РосУкрЕнерго», її зв’язки у вищих ешелонах влади».

Опозиція намагається зіграти на помилках, яких допустилася влада у відносинах із європейськими державами. Проте дії опозиціонерів засвідчили їхню слабкість.
Колишній віце-прем’єр Григорій Немиря

«Опозиція демонструє організаційну та інтелектуальну неспроможність запропонувати суспільству свій шлях розвитку, – вважає Костянтин Матвієнко. – Тому вона апелює до громадської думки заходу, як це робили в радянські часи дисиденти».

За словами експерта, ані влада, ані опозиція, яка донедавна перебувала при владі, зараз не можуть похвалитися тим, що знаходять розуміння в спілкуванні з іноземними дипломатами.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG