Доступність посилання

ТОП новини

Азаров не Сталін


Микола Азаров
Микола Азаров людина, яка просто так нічого не каже. Усі його промови вирізняються чіткістю, а фрази влучністю та гостротою.

Усе що каже Азаров «відливається» якщо не у граніті як у президента-рекордсмена за кількості візитів до України – Дмитра Медведєва, то точно у конкретних діях його оточення.

Так, вітаючи журналістів з професійним святом у клубі Кабінету Міністрів, Микола Азаров сказав: «Я вас прошу, думайте про хороше! Думайте про хороше! Бо коли людина думає про погане, то з нею трапляються інсульти, інфаркти та інші неприємності. І не пишіть того, чого я не говорив. Я ж не багато від вас вимагаю?!»

Звісно, не так вже й багато! І я навіть ще раз наголошу: Микола Азаров казав «думайте про хороше», а не «пишіть про хороше», як це могло комусь почутися. І Азаров казав, «думає про погане» і тоді «інфаркти й інсульти», а не «пише про погане» і тоді, наприклад, інтернет-видання має пройти обов’язкову реєстрацію і отримає штраф за якісь порушення.

Микола Азаров людина освічена, досвідчена і ділова. По папірцеві він говорить рідко, тільки якщо текст треба виголосити українською мовою. В усіх інших випадках Азаров знає, про що каже.

Звертаючись до максимальної широкої аудиторії, фактично до громадян усієї України, як було під час публічного звіту про 100 днів роботи уряду, Микола Азаров сказав: «Жить стало веселее, жить стало лучше».

Йосип Сталін
Це фактично пряма цитата, лише із зміненою черговістю фраз, із виступу Сталіна на Першій всесоюзній нараді робітників та робітниць, учасників стаханівського руху. І сказана вона була у 1935 році – через 2 роки після Голодомору і за 2 роки перед великими репресіями.

І звісно, що Сталін сказав лише «жить стало лучше», і ніхто не подумав – «краще, бо на надцять мільйонів стало менше голодних ротів по усій безкраїй країні Рад».

Сталін сказав лише «жить стало веселее», і звісно ніхто не подумав – «треба веселитися поки живий».

Азаров повторив цю фразу, але не пояснив чому. І я тепер не знаю – навіщо?
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG