Доступність посилання

ТОП новини

Генерал Петреус офіційно став новим командувачем міжнародних сил в Афганістані


У Кабулі сьогодні, у День незалежності США, американський генерал Дейвід Петреус офіційно вступив на посаду нового командувача американських і міжнародних сил в Афганістані.

Виступаючи напередодні, в суботу, перед більш як півтора тисячами представників Афганістану, США й інших країн в американському посольстві в Кабулі, Петреус підкреслив необхідність об'єднання зусиль військовиків і цивільних структур у боротьбі з екстремістами. «Ми тут, щоб перемогти», – сказав генерал.

Дейвід Петреус перебрав посаду від свого попередника, генерала Станлі МакКрістала, якого нещодавно звільнили за критику в пресі рівня співпраці з афганського питання американського цивільного керівництва і військових.

Він командуватиме в Афганістані військами двох міжнародних операцій – багатонаціональних Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF), що перебувають там за мандатом Ради безпеки ООН і під командуванням НАТО, та американськими військами зі складу Операції «Тривала свобода» – коаліції під проводом США, що складається нині переважно з американських і афганських урядових військ.

У складі ISAF – майже 120 тисяч військовослужбовців із 45 країн, у тому числі й понад 78 тисяч зі США. У другій операції, в якій американці беруть участь окремо, їх було раніше близько 30 тисяч, нинішню чисельність не уточнюють. Значну частину їх передають до складу Міжнародних сил сприяння безпеці.
XS
SM
MD
LG