Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 23:42

Новий Трудовий кодекс може викликати гнів Європи – Волинець


Михайло Волинець
Анастасія Москвичова

Київ – Національна конфедерація профспілок України виступає проти ухвалення ряду законопроектів, зокрема – нового Трудового кодексу. Голова конфедерації Михайло Волинець застерігає: ці закони обмежують права людини, і їх затвердження може наразити Україну на економічні санкції з боку країн Євросоюзу.


Якщо будуть ухвалені Закон «Про соціальний діалог» та новий Трудовий кодекс у тому вигляді, в якому його сьогодні пропонують, то це серйозно може вплинути на рівень інвестицій в українську економіку з боку демократичних країн, зазначає голова Конфедерації профспілок України, народний депутат від БЮТ Михайло Волинець.

На його думку, Закон «Про соціальний діалог» паралізує діяльність невеликих профспілок, оскільки вони будуть визнані «нерепрезентативними». Новий Трудовий кодекс, за словами депутата, дозволить збільшити тривалість робочого тижня із 40 до 48 годин, а якщо працівник очікує завдання від керівництва, то й на більше. Крім того, тривалість випробувального терміну для найманого працівника зможе бути збільшена до шести місяців. Вже не кажучи про те, що буде легалізовано право роботодавця підглядати за своїми підопічними, підкреслює Михайло Волинець.

«Я хочу наголосити на двадцять восьмій статті «Право використовувати технічні засоби контролю за діяльністю працівника на робочому місці». Але ми знаємо, що це підслуховувальні пристрої, це відеокамери, які будуть використовуватись як доказ в судах, як доказ при звільненні, як елемент для шантажу працівника», – зазначає депутат.

Конфедерація профспілок України звернулась по допомогу до колишнього секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Гая Райдера, а той, в свою чергу, направив телеграму до органів законодавчої та виконавчої влади з вимогою відкласти ухвалення проекту Трудового кодексу для доопрацювання.

Депутати шукали компроміс між працедавцем і працівником

Натомість один із ініціаторів законопроекту, голова Федерації профспілок України, депутат-«регіонал» Василь Хара відкидає звинувачення опонентів в обмеженні новим Трудовим кодексом прав людини. За його словами, законопроект передбачає багато варіантів домовленостей між роботодавцем та працівником і діятиме в інтересах обох сторін.

«Теперішній проект кодексу є продуктом компромісу між роботодавцем та найманим працівником, оскільки, як мені пояснили в Міжнародній організації праці, Трудовий кодекс повинен виконувати дві функції: захисну, а також іншу – виробничу, – зауважує депутат. – Тому що в правовому полі знаходиться не тільки один працівник, а й роботодавець, у якого є права, обов’язки та відповідальність».

Крім того, на думку Василя Хари, згадана телеграма від Гая Райдера нічого не змінить, оскільки проект нового Трудового кодексу і так знаходиться зараз на етапі доопрацювання, тож раніше осені його не ухвалять.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG