Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 12:36

Янукович пропонує збільшити термін повноважень голови НБУ


Президент України Віктор Янукович пропонує Верховній Раді збільшити термін повноважень голови Національного банку України з п’яти до семи років, щоб уникнути збігу з терміном повноважень парламенту і Президента.

Відповідний законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності Нацбанку від 5 липня 2010 зареєстрований у парламенті.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, текст якого оприлюднений на веб-сайті Верховної Ради, документ підготовлений на виконання зобов’язань України, передбачених меморандумом про економічну та фінансову політику. Це зобов’язання було підписане 30 квітня 2009 року в рамках програми stand-by Міжнародного валютного фонду, з метою реалізації зобов’язань перед Світовим банком у рамках системного проекту «Програмна позика на реабілітацію фінансового сектора».

У законопроекті також запропоновано скорегувати повноваження Ради НБУ, позбавивши її права застосовувати відкладального вето щодо рішень правління Нацбанку.

Крім того, згідно з проектом закону передбачено збільшити до шести кількість заступників голови Нацбанку, які входять до складу правління, а чисельний склад правління НБУ встановити в кількості 11 осіб.

16 грудня 2009 року закінчився 5-річний термін повноважень голови Національного банку Володимира Стельмаха, однак Президент Віктор Янукович не вносив у Верховну Раду подання на його звільнення.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG