Доступність посилання

ТОП новини

Президент Франції Саркозі «кинув м’ячика, щоб вийти сухим із води»?


Президент Франції Ніколя Саркозі

Брюссель – У французькому уряді розгорівся черговий скандал. Президент Ніколя Саркозі, щоб врятувати від відставки міністра праці Еріка Верта, звільнив двох інших урядовців, щоправда, дещо нижчого рангу. Мовляв, за зловживання державними коштами і надто витратний спосіб життя. Водночас Еріка Верта та його дружину раніше звинуватили в отриманні величезних коштів від власниці косметичної компанії L’Oreal. Як свідчать деякі очевидці, гроші, зокрема, пішли на фінансування президентської кампанії Ніколя Саркозі у 2007 році.

Звільняючи двох членів уряду, адміністрація французького президента коротко пояснила: їхня поведінка та спосіб життя були неприйнятними.

Один із них, Ален Жуаянде, на зловживаннях був впійманий двічі. Спочатку – за незаконне отримання дозволу на будівництво. Далі – за надмірні 165 тисяч євро державних коштів, які він сплатив за оренду приватного літака для міністерського візиту на Антильські острови.

Крістіан Блан – інший урядовець, що потрапив у немилість, – купив партію кубинських сигар, що коштували французьким платникам податків 12 тисяч євро.

Тим часом представниця опозиційного «Національного фронту» Марін Ле Пен вважає, що ці звільнення – не що інше, як «амортизатор для пом’якшення удару» по адміністрації самого Ніколя Саркозі.

«Це – звичайні методи Саркозі, яких я не терплю, – заявила політик-опозиціонер одній із французьких радіостанцій. – На цьому прикладі ми знову бачимо, що він надсилає сигнал, але при цьому ніколи не намагається вирішити всієї проблеми. Врешті-решт, ми є свідками того, що (Саркозі) знову виходить сухим із води. Він кидає м’ячика, за яким ми повинні бігти, щоб не займатися справжньою проблемою, а саме корупцією серед політиків».

Власниця L’Oreal фінансувала вибори Саркозі?


Тим часом, як стверджують політологи, звільнення двох міністрів має й іншу, конкретнішу мету: вберегти від краху міністра праці Еріка Верта, відомого завдяки його новій пенсійній реформі. Декілька тижнів тому Верта звинуватили у сприянні фінансовим махінаціям найбагатшої жінки Франції Ліліан Бетанкур, спадкоємниці велетня косметичної індустрії, компанії L’Oreal. До того ж його дружину підозрюють в отриманні коштів цієї компанії для фінансування політичної партії Саркозі, де Ерік Верт значиться скарбником. А сьогодні ще й з’явилася інформація, що з цих джерел до того ж надійшло понад 150 тисяч євро для президентської кампанії Ніколя Саркозі протягом виборів, що відбулися три роки тому.

Нині на тлі жвавих дискусій щодо звільнення міністрів експерти висловлюють сумніви, що це допоможе Ерікові Верту втриматися у кріслі міністра праці.

Водночас дискусії щодо можливості цих фінансових оборудок дуже вдарили по популярності президента Ніколя Саркозі та суттєво додали ваги опозиційним політичним силам, зокрема, ультраправій партії Жана-Марі Ле Пена «Національний фронт», відомій націоналістичними та ксенофобськими позиціями.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG