Доступність посилання

ТОП новини

Британська королева у Нью-Йорку


Єлизавета Друга, британська королева

Нью-Йорк – Британська королева Єлизавета Друга під час свого візиту до Нью-Йорка виступила на Генеральній Асамблеї ООН. Серед світових лідерів королева посідає особливе місце. Вона – у десятці довгожителів на посаді. Їй 84 роки, вік позапенсійний, але коронованих осіб, як правило, на пенсію не відправляють.

Темою звернення королеви до представників світової спільноти був заклик до міжнародної єдності й миру. Вона, фактично, повторила тему свого виступу в ООН понад півстоліття тому, 1957-го року.

Нагадаємо, що тоді був розпал «холодної війни», Радянський Союз щойно запустив перший штучний супутник, і Захід зрозумів, що Москва відтак має не лише ядерну зброю, а й міжконтинентальні балістичні ракети, інакше супутник не сягнув би орбіти.

Королева сказала тоді делегатам на Генеральній Асамблеї: «Прийміть мої щирі побажання щодо вашої праці. Я молитимуся за ваш успіх». І тепер, на своєму останньому, мабуть, виступі на світовому форумі королева закликала до єдності й миру, додавши особисті роздуми й спостереження щодо ролі ООН у сучасному світі.

«Протягом шести десятиріч ООН допомагала формувати міжнародну відповідь глобальним небезпекам. Виклик сьогодення – далі демонструвати... лідерство, водночас не забуваючи про свої повсякденні обов’язки: захищати безпеку, процвітання й гідність людини», – сказала Єлизавета Друга.

Вона говорила від імені британського уряду і текст промови, як того вимагає закон, підготували за участю канцелярії прем’єр-міністра.

Королева вшанувала пам’ять загиблих у 2001 році

Візит був одноденний. У Нью-Йорку нині спека жахлива. На додаток до температури під 40 за Цельсієм, у Нью-Йорку ще й вологість вельми висока, адже поруч – Атлантичний океан. То ж відчуття таке, що небо розплавлене. Але королева поводилася, як личить коронованій особі, так, ніби спека не має до неї жодного відношення.

На ній був світлий блакитно-білий костюм, шовковий капелюх, прикрашений квітами, білі рукавички. До речі, ці рукавички вона не зняла й на трибуні Генеральної Асамблеї, де її, стоячи, зустріли овацією делегати від 192 країн.

Зі штаб-квартири ООН королева і принц Філіп, її чоловік, відправилися на південь Манхеттана, до місця, де стояли хмарочоси Всесвітнього торговельного центру, знищені ісламськими терористами 11 вересня 2001-го року.

Королева поклала вінок, вшановуючи пам’ять майже трьох тисяч жертв, і зустрілася з родинами загиблих. Вона також офіційно відкрила Британський меморіальний сад на честь 67 британських громадян, що загинули того дня.

Візит Єлизавети Другої до Нью-Йорка був для неї п’ятигодинною зупинкою по дорозі додому з Канади, де королівське подружжя провело дев’ять днів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG