Доступність посилання

ТОП новини

Школярка з Каховки перемогла в Європі на конкурсі дитячого малюнку


Малюнок переможниці конкурсу Олі Чумаченко
Київ – Дев’ятирічна школярка з України стала однією з 14 переможців міжнародного конкурсу дитячого малюнку, в якому взяли участь майже 50 тисяч дітей із 61 країни світу. Конкурс, що його кожного року організовує Європейська комісія, присвячений проблемі гендерної рівності. Проблема рівності між чоловіками та жінками є гострою для України, вважають експерти та організатори цьогорічної акції, тема якої була окреслена просто: «Жили-були дівчинка та хлопчик і вони разом хотіли зробити світ кращим». Тож не дивно, що діти знайшли потрібні образи, щоб намалювати світ таким, яким вони хотіли б його бачити.

Школярка Оля Чумаченко мешкає у містечку Каховка, Херсонської області. Нещодавно її ім’я потрапило на шпальти місцевих газет. Малюнок Олі на тему рівності між жінками та чоловіками здобув перемогу в конкурсі, який щороку організовує Європейська комісія.

«Я намалювала дівчинку і хлопчика, як вони пливуть на кораблі. Я б хотіла, щоб усі дівчатка та хлопчики подорожували світом, але не у всіх є на це кошти. Потім дівчинка та хлопчик садять дерева, вішають шпаківні – це я намалювала тому, що у кращому світі я бачу людей, які дбають про тварин і про птахів, і про навколишній світ», – розповідає Оля.

Руйнувати стереотипи треба ще у дитячому віці

Анастасія Троцька, піар-менеджер, проекту Європейського Союзу «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент», пояснює, чому організовувати такі конкурси є важливим саме для дітей.

«Європейський Союз проводить ще з 2007 року конкурс щодо питань рівності між жінками та чоловіками. Я думаю, що метою є саме серед дітей проводити такий конкурс, тому що стереотипи закладаються ще у дитинстві, – наголошує Анастасія Троцька. – Метою є саме інформування про роль жінки та чоловіка у суспільстві, що вона необмежена – що ти можеш обрати таку роль, яку ти захочеш. Від Європейського Союзу та представництва Євросоюзу в Україні ми отримали прохання допомогти цього року в розповсюдженні інформації про конкурс дитячого малюнку».

Українські школи були проінформовані Міністерством освіти та науки про можливість участі у такому конкурсі дітей віком від 8 до 10 років. Як наслідок, на адресу проекту надійшло понад дві з половиною тисячі малюнків із усієї України, говорить піар-менеджер проекту Анастасія Троцька. Із них відібрали 10 найкращих і надіслали до Брюсселя. Там дитяче журі, сформоване з учнів Європейської школи, обрало 14 найкращих робіт із майже 26 тисяч малюнків.

Експерт із гендерних питань Михайло Корюкалов говорить, що такі конкурси необхідно проводити, якщо Україна прагне розвиватися, як демократичне суспільство.

«Однією зі складових частин моделі, яку зараз Україна намагається розробити, яка існує в європейських країнах, є саме гендерна рівність. Не просто рівність чоловіків та жінок, – зауважує експерт. – А справа в тому, що немає ніякої дискримінації у сфері праці, у сфері доступу до освіти і доступу до влади. Немає жодних обмежень, які людина сама на себе накладає через гендерні стереотипи».

На думку Михайла Корюкалова, саме стереотипи є основною проблемою гендерної рівності в Україні. Він вважає, що виховувати людей, орієнтованих на ідеї гендерної рівності та ідеї паритетного розвитку, необхідно починаючи з найменшого віку, використовуючи різноманітні засоби інформування. Такі як, наприклад, конкурс дитячого малюнку.

Україна перемагає вже вдруге

Україна здобуває перемогу у європейському конкурсі малюнку на тему рівності прав вже другий рік поспіль. Переможці отримають суму в тисячу євро, яку вони зможуть використати на освітні потреби.

Оля Чумаченко вже знає, що робитиме з призом. «У моєї мами не така велика зарплата, а я б хотіла вивчитись на суддю, тому ці кошти я хочу залишити на навчання», – розповіла школярка. Своїм же ровесникам із усього світу Оля Чумаченко побажала не боятися, і брати участь у таких конкурсах.
  • Зображення 16x9

    Валентина Аксьонова

    Співпрацює з Радіо Свобода з травня 2010 року. Працює для програм «Свобода сьогодні», «Європейська свобода», «Ранкова свобода» та «Лінія уваги». З 2009 року автор та ведуча програми «Сурма» на Національному Радіо. Має досвід роботи в гарячих точках, зокрема в Грузії в серпні 2008 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG