Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 07:03

Парламент ухвалив закон про місцеві вибори і закрив сесію


Верховна Рада ухвалила ввечері в суботу закон про вибори депутатів Верховної Ради Криму, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів, розглянувши його в другому читанні.

Як повідомляють агентства, в ухваленому тексті залишилася норма, яка запроваджує змішану мажоритарно-пропорційну систему виборів Верховної Ради Криму, обласних, районних, міських і районних у містах рад: половина їхніх депутатів обиратиметься за виборчими списками кандидатів від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, інша половина за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних округах.

Вибори до сільських і селищних рад, а також сільських, селищних і міських голів залишаються, як нині, за мажоритарною системою відносної більшості.

Право висувати кандидатів отримають лише ті місцеві організації політичних партій, які були зареєстровані не менш як за 365 днів до дня виборів, – за винятком кандидатів на сільських і селищних голів, де можливе самовисування.

За повідомленнями, в процесі розгляду з законопроекту вилучили вимогу внесення кандидатами на депутатів і голів грошової застави.

Загалом до законопроекту під час розгляду в другому читанні було подано понад 1 тисячу 300 поправок.

Ухваливши цей закон, Верховна Рада закрила шосту сесію. Далі в календарному плані депутатів – робота в комітетах і округах протягом наступного тижня і участь в урочистому засіданні 16 липня з нагоди 20-ї річниці ухвалення Декларації про державний суверенітет України.

Чергова сьома сесія має початися 7 вересня.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG