Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 07:01

Японці завдали владній партії удару на виборах


За даними опитувань на виході з виборчих дільниць, владна в Японії Демократична партія і її уряд, який очолює прем’єр Наото Кан, разом зі своїми союзниками, як виглядає, втратили абсолютну більшість у верхній палаті парламенту, половину якої переобирали в неділю.

На офіційні результати чекають не раніше від понеділка.

Якщо дані опитувань підтвердяться, це ще не означатиме безпосередньої загрози урядові, бо в Японії головні повноваження має нижня палата, де Демократична партія має абсолютну більшість.

Але все ж це ускладнить прем’єрові завдання здійснювати його політику, і, за словами оглядачів, йому доведеться шукати в верхній палаті нових союзників, щоб разом відновити контроль над нею.

Лівоцентристська ліберальна Демократична партія прийшла до влади в Японії за результатами виборів до нижньої палати парламенту минулого року, 10 місяців тому, і тим поклала край більш як півстолітньому перебуванню при владі правоцентристської консервативної Ліберально-демократичної партії.

За цей час підтримка демократів знизилася, найбільше через те, що прем’єр-міністр Наото Кан запропонував підвищити податок із продажу задля скорочення державного боргу.

Більшість у верхній Палаті радників, яка має в Японії дещо менше повноважень, ніж нижня Палата представників, Демократична партія разом із союзниками мала ще від виборів 2007 року – якраз мінімальних 122 депутати, – але цього було недостатньо для приходу до влади.

Депутати верхньої палати парламенту Японії обираються на шість років; що три роки обирається половина її складу – 121 із загалом 242 депутатів. Нижню палату з 480 депутатів обирають кожні чотири роки (крім випадків дострокових виборів). Прем’єр-міністра призначають обидві палати, але вирішальне слово має нижня.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG