Доступність посилання

ТОП новини

У дитсадок – без права вибору? Янукович зробив Феміду своєю «рабою» (Огляд преси)


Київ – До початку навчального року лишається менш ніж два місяці. За цей час школи мають підготуватися до 11-річної системи навчання, за що недавно проголосувала Верховна Рада, а дитячі садки – до навчання п’ятирічних дітей. За законом дітлахи повинні обов'язково здобути дошкільну освіту перед тим як іти в школу. Чи вистачить на всіх місця і чи готові психологічно дошкільнята у п’ятирічному віці до «гризіння граніту науки»? Про це розмірковують експерти газети «День» у статті «У дитсадок – без права вибору?»

Багатовікова хліборобська практика вивела своєрідну формулу, чого можна очікувати від природи: «Дощi iдуть не там, де ждуть, а там, де жнуть, не там, де просять, а там, де косять». Як стверджує газета «Урядовий кур’єр», цьогорічне збирання врожаю ще раз підтвердило давню народну мудрiсть. Перезволожені поля не дозволяють хліборобам запустити на повну потужність жнивний конвеєр. Як наслідок, комбайни та iнша збиральна техніка часто змушені стояти на приколi. Чи вдасться таки зібрати гарний врожай, прогнозують у матеріалі «Яким буде коровай-2010?».

Після судової реформи Президент Віктор Янукович стане «верховним суддею» України, переконує «Газета по-українськи». Якщо відповідний законопроект ухвалять, то за судове рішення проти владної особи чи державного органу суддя буде негайно звільнений. Про інші можливі нововведення йдеться в статті «Янукович зробив Феміду своєю «рабинею».

Виповнюється 20 років від дня ухвалення Декларації про державний суверенітет України. Що саме в Декларації здивувало Олену Боннер, дружину академіка Сахарова? Що сказав з цього приводу керівник МХАТу Олег Єферемов? Хто, голосуючи за Декларацію, насправді голосував за відступ у заздалегідь підготовлені окопи? Про це в інтерв’ю газеті «Голос України» розповідає колишній парламентарій Лесь Танюк.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG