Доступність посилання

ТОП новини

У що перетворилася Верховна рада з приходом до влади Партії регіонів? (Огляд преси)


Київ – Із приходом до влади Віктора Януковича і Партії регіонів Верховна Рада стала дієздатною. Але, як стверджує газета «День», вплив парламенту як інституту значно знизився. Тепер усі важливі рішення ухвалюються в кількох кабінетах на Банковій. А депутати стали виконавцями, іншими словами – кнопкодавами. У нинішній Раді головна фігура зовсім не спікер, і навіть не голова фракції Регіонів, а...Михайло Чечетов. Від його сигналу залежить, буде ухвалений закон чи ні. Останню сесію Верховної Ради експерти «Дня» називають згортанням демократії в Україні. Більше про підсумки парламентського сезону – в статті «Кількість перемогла якість».

Газета «Вечірній Київ» прогнозує, як саме відбуватимуть вибори в столиці. Нові умови проведення виборчої кампанії очікувано покликали до життя і нові ідеї. Найбільш рано й найбільш яскраво, як і годиться, взяли старт «новачки» на кшталт Партії «Сильна Україна». Проте головною новинкою виборів-2010 стануть мажоритарні кандидати. Серед них будуть і чимало відомих у столиці політиків. Яких саме «Вечірка» розповідає у матеріалі «Свято демократії».

Експерти газети «Сегодня» коментують ініціативу представників міліції і Генпрокуратури притягнути до кримінальної відповідальності навіть тих, хто вкрав копійку. «Буде безлад! Якщо людину посадять на три роки за крадіжку двох пучків редиски або буханки хліба, це не справедливо. Це лише дозволить міліції рапортувати про розкриття дрібних злочинів, а мажори відкуповуватимуться, крадучи мільйони», наголошують правозахисники.

Українські виші готують неконкурентоспроможних випускників. Серед причин, як пише газета «Голос України», те, що самі викладачі часто не є ефективними комунікаторами. А саме вони, як констатує видання, формують критерії успішних або неуспішних знань і навичок. Натомість вони часто самі не володіють Інтернетом, англійською мовою, електронною поштою. А ще в українських вишах забагато теоретичних дисциплін і недостатньо практики. Про інші причини – в статті «Незнання англійської винахідливістю не компенсуєш».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG