Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина готова підтримати модернізацію Росії


Німецький канцлер Ангела Меркель і президент Росії Дмитро Медведєв дають прес-конференцію після німецько-російських переговорів у Єкатеринбурзі, 15 липня 2010 року

Німеччина – Майже половина кабінету міністрів Німеччини в ці дні перебуває в російському Єкатеринбурзі на Уралі. Там відбуваються німецько-російські міжурядові консультації на найвищому рівні. Якихось особливо критичних тем програмою не передбачено. Передусім ідеться про багатомільярдні контракти для німецької економіки.

Офіційна делегація з Німеччини виявилася настільки великою, що довелося скористатися двома літаками. Німецький міністр закордонних справ Гідо Вестервеллє прибув до Єкатеринбурга на іншій машині, ніж його шефиня – канцлер Анґела Меркель. Разом з ними в німецько-російських міжурядових консультаціях на найвищому рівні беруть участь міністр економіки Райнер Брюдерле, міністр транспорту Петер Рамзауер, міністр довкілля Норберт Рьоттген.

Економічна співпраця перебувала в центрі уваги переговорів. «Сьогодні ми говорили про модернізацію економіки за участю бізнесу, – повідомив після зустрічі з канцлером Німеччини Анґелою Меркель президент Росії Дмитро Медведєв. – Це важлива й необхідна платформа для нашої співпраці. В нас уже є кілька великих, хороших проектів, які ми спільно реалізовуємо».

Як зауважив раніше в одному зі своїх інтерв’ю російський посол у Німеччині Володимир Грінін, досі потужні економічні німецько-російські відносини будуть доповнені інтенсивною науково-технічною співпрацею, а також інвестиціями в інноваційні галузі.

Брак диверсифікації економіки
10-та сесія російсько-німецького форуму «Петербурзький діалог» в Єкатеринбурзі, 15 липня 2010 року

Такий інтерес Росії до розширення співпраці з Німеччиною в економічній сфері не є випадковим. Російська економіка занадто сильно залежить від ситуації на сировинних ринках і ринку енергоносіїв, і це щоразу віддзеркалюється на її державних фінансах.

«Найбільшою слабкістю Росії є брак диверсифікації її економіки», – пояснив Геріт Шульце з організації Germany Trade and Invest у розмові з радіостанцією «Дойчландфунк». Він наголосив, що Росії бракує конкурентноздатної обробної промисловості, яка могла б пропонувати на світових ринках інші продукти в разі чергового падіння цін на сировину й енергоносії. «Тепер Росія намагається ліквідувати такий недолік і робить ставку на так званий наступ модернізацією. І тут Росія може сподіватися на німецьку допомогу», – сказав Шульце.

Німеччина ж, у свою чергу, зацікавлена не лише в російському газі. Росія – це величезний ринок збуту. Тим більше, що на цей і на наступний рік Міжнародний валютний фонд прогнозує чотирьохвідсоткове економічне зростання. Ціни на нафту й газ знову підвищуються, отже росіяни мають більше грошей на модернізації та закупівлю німецьких товарів.

На інтерес німецького бізнесу до Росії звернула увагу й канцлер Анґела Меркель. «Загалом зараз в Росії працює шість тисяч німецьких компаній. Це, як великі, так і малі підприємства. І ми готові, як на урядовому, так і на рівні бізнесу підтримати модернізацію Росії в таких сферах, як інфраструктура або, наприклад, підвищення енергоефективності», – сказала Меркель.

Багатомільярдний контракт

Про інтерес німецького бізнесу до Росії свідчить і вкрай представницький склад делегації від німецьких ділових кіл, яка теж прибула до Єкатеринбурга: голова правління компанії «Фольксваген» Мартін Вінтеркорн, глава «Аеробусу» Томас Ендерс, представник правління «Коммерцбанку» Мартін Блессінг.

Найбільш плідною ця поїздка виявилася для керівника концерну «Сіменс» Петера Льошера. У Єкатеринбурзі підписали угоду про постачання Росії понад 220 регіональних потягів німецького виробництва. Загальна вартість контракту – два мільярди двісті мільйонів євро.

Серед перешкод, які заважують розвитку співпраці, росіяни називають візовий режим. Медведєв знову закликав Німеччину полегшити візові правила. Меркель із розумінням поставилася до такої вимоги, однак зазначила, що скасувати візи за один день не можливо.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG