Доступність посилання

ТОП новини

Ніколя Саркозі бореться із обвинуваченнями у корупції


Президент Ніколя Саркозі

Брюссель – Політично-грошовий скандал, що розгорівся останніми днями у Парижі, перетворився на найважчий тест за три роки президентства Ніколя Саркозі. Його звинувачують у корупції та незаконному отриманні грошей від найбагатшої жінки Франції Ліліан Беттанкур. Підозрюють, що ця власниця косметичної компанії L’Oréal у 2007 році передала конверт з кругленькою сумою для президентської кампанії Саркозі. Звістка про це миттю обернулася на справжнє пекло для французького лідера.

Ставши президентом Франції у 2007 році, Ніколя Саркозі перетворився на зірку, яка ще яскравіше засяяла на перших шпальтах світових глянцевих журналів після його одруження з колишньою моделлю Карлою Бруні.

Проте сьогодні французькому лідеру ведеться не солодко: він опинився у центрі скандалу, у якому змішалося все: влада, жінки, секретні свідчення і головне: гроші. Декілька днів тому колишній бухгалтер власниці косметичного велетня L’Oréal повідомила, що три роки тому скарбник партії Ніколя Саркозі, нинішній міністр праці Ерік Верт отримав 150 тисяч євро для президентської кампанії. Під тиском звинувачень, на початку тижня французький президент з’явився на національному телеекрані, намагаючись виправдатися.

«Зображувати мене особою, що протягом 20 років метушилася навколо мадам Беттанкур, отримуючи конверти, – це скандальне звинувачення, – заявив Саркозі перед телекамерою. – Я не дивуюся, що мене перетворили на мішень, бо був до цього готовий. Але хочу сказати, що цей скандал – це марна трата часу в порівнянні з тим, що люди хочуть від мене. А вони хочуть дуже простого: вийти з нинішньої (економічної) кризи».

Звільнення міністрів, щоб видаватися заощадливим?

Щоб засвідчити свою заощадливість та контроль витрат, минулого тижня президент звільнив двох міністрів. Мовляв, їхнє поводження з державними коштами, на які ті купували дорогі сигари чи орендували приватні літаки, не вписуються у рамки економічної політики періоду кризи.

Порадивши міністру праці Еріку Верту відмовитися від посади партійного скарбника, Ніколя Саркозі все ж висловив йому свою підтримку, назвавши «чесним та компетентним» політиком.

Саме зусиллями Еріка Верта нинішня влада Франції намагається провести доволі непопулярну серед населення пенсійну реформу.

Президент Саркозі також заявив, що опозиція, тобто соціалісти, спеціально роздувають цей скандал, щоб перешкодити зусиллям уряду збільшити пенсійний вік з 60 до 62 років. Цей захід є одним із головних пунктів програми суворої економії, яка необхідна, щоб вивести Францію з соціально-економічної кризи.

Французькі слідчі органи розгорнути широку діяльність аж у трьох напрямках. Перший стосується «спонсорського» конверта для виборчого табору Ніколя Саркозі. Другий пов’язаний із ухиляннями від податків самої 87-річної мільярдерки Ліліан Беттанкур. І останній – з приводу дорогих подарунків власниці L’Oréal її близьким друзям-політикам, щоб ті покривали її багатомільйонні фінансові махінації.

Астрономічне падіння «зірки Саркозі»

У будь-якому разі, непопулярна пенсійна реформа і (поки що недоведений) фінансовий зв’язок президентської партії з Беттанкур добряче попсували рейтинги Ніколя Саркозі, що падають з астрономічною швидкістю.

Це ж підтверджує й Сліман Ґаель, директор аналітичної агенції BVA-Opinion, який каже, що «президенту Ніколя Саркозі не вдається змінити громадську думку, яка останніми тижнями дуже позначена цією справою. Рейтинг президента Саркозі впав так низько, що побив історичний рекорд».

«За даними нашої агенції, – продовжує французький експерт, – Саркозі – найнепопулярніший з усіх французьких президентів за останні 30 років. Ця справа важка і складна, бо її ще й погіршує грядуща реформа пенсійної системи».

Нарешті, згідно з останніми даними вивчень громадської думки, Саркозі на президентських виборах 2012 року мав би програти перегони лідеру соціалістів Мартін Обрі, доньці відомого французького діяча 1980–90-х років Жака Делора.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG