Доступність посилання

ТОП новини

Представник ЄС закликає далі послабити ізраїльську блокаду Смуги Гази


Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон закликала в суботу далі послабити оголошену Ізраїлем блокаду Смуги Гази.

Вона заявила про це на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Палестинської національної адміністрації Саламом Файядом у місті Рамаллі на Західному березі Йордану й напередодні свого короткого недільного візиту до іншої частини палестинських територій, Смуги Гази.

Зустрічі Аштон із провідниками радикального антиізраїльського руху «Хамас», який контролює Смугу Гази, не передбачені. Євросоюз, так само, як Ізраїль, США і ще низка країн, вважають «Хамас» за терористичну організацію.

Пізніше в неділю Катрін Аштон має зустрітися в Ізраїлі з міністрами оборони Егудом Бараком і закордонних справ Авіґдором Ліберманом, а також прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньягу.

Європейський Союз бере участь у міжнародних дипломатичних зусиллях, що мають на меті поновити мирні переговори між Ізраїлем і палестинцями.

Ізраїль наполягає на блокаді Смуги Гази і на перевірці всіх вантажів, які прямують до неї, щоб перешкодити можливому постачанню зброї рухові «Хамас».

Після травневої спроби пропалестинських активістів прорвати морську блокаду, при відверненні якої 9 із них загинули в сутичці з ізраїльськими десантниками, Ізраїль дещо полегшив умови цієї блокади.
XS
SM
MD
LG