Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську не можуть знайти «згорілу» церкву Київського патріархату


Луганськ – У переддень приїзду в Україну Патріарха Російської православної церкви Кирила в ЗМІ поширилася інформація про підпал у Луганську церкви УПЦ Київського патріархату. Цю інформацію розповсюдила прес-служба Патріархії через свій офіційний сайт. Між тим у Луганську ні журналісти, ані правоохоронці так і не змогли знайти храм, що згорів.

За повідомленням Київського патріархату, 18 липня, приблизно о 3:30 ранку, двоє невідомих побили сторожа і підпалили дерев’яну недобудовану церкву Архистратига Божого Михаїла на околиці Луганська. Сторож потрапив у реанімацію, а збитки, завдані пожежею, оцінюють у понад 300 тисяч гривень.

Єпископ Тихон
Таку інформацію у Києві отримали від єпископа Луганського Тихона. В коментарі Радіо Свобода єпископ Тихон підтвердив суму збитків, а ось про інші подробиці не розповів.

«Я ще сам нічого не знаю, потім вас наберу, все розкажу», – сказав він.

Та згодом так і не зателефонував; крім того, протягом двох днів він не відповів на жоден із численних дзвінків.

Настоятелеві храму довелося все спростовувати


Не змогли нічого повідомити у прес-службі обласного управління МНС, адже викликів на пожежу там не отримували. Більше інформації мали у міліції.

За словами керівника прес-служби міського управління МВС Валентини Кременчуцької, співробітники міліції виїжджали на місце ймовірної пожежі, до церкви Архистратига Михаїла.

Приміщення, де розташовується церква Архистратига Михаїла
«Там закрито все. Сусідів опитали, вони сказали, що ніяких загорянь не було, нічого вони не чули і не бачили, – розповіла Валентина Кременчуцька. – Ми також зв’язалися зі швидкою допомогою. Там сказали, що таких викликів не надходило, щоб забрати людину від цього храму і відвезти в реанімацію – такого теж не було».

Зараз настоятель храму Архистратига Михаїла отець Василій розповсюджує листівки серед вірян із роз’ясненням, що пожежі не було, будівля ціла, служби відбуваються і відбуватимуться в звичному режимі.

Хто не зацікавлений у розслідувані – правоохоронці чи самі священики?


Увечері 19 липня на офіційному сайті УПЦ (КП) з’явилося уточнення стосовно пожежі. Знову ж таки, з посиланням на єпископа Тихона повідомили, що сама церква і будівельні матеріали для її добудови таки горіли на приватній складській території. За цим повідомленням, церкву планували скласти там із колод, а потім розібрати і перенести на підготовлену ділянку.

Про побиття сторожа в уточненій інформації вже не йдеться. Але мовиться, що єпископ Тихон звернувся до правоохоронців. У міліції ж зазначили, що не отримували ніяких заяв.

Голова інформаційного управління Київської патріархії Євстратій Зоря
Голова інформаційного управління Київської патріархії Євстратій Зоря в коментарі Радіо Свобода заявив про довіру єпископові Тихону і висловив припущення, що в Луганську можуть бути не зацікавлені в розслідувані цієї справи.

«Іще певний елемент треба списувати на те, що це Луганськ, де позиції Київського патріархату завжди були дуже слабкими, а опозиція до нас була дуже сильна. Я не виключаю, що комусь не дуже цікаво щось розслідувати. Я думаю, що з часом воно все з’ясується, що і як було», – сказав Євстратій Зоря.

На Луганщині й справді на різних святах, культурних заходах поруч із місцевими чиновниками можна побачити, як правило, представників УПЦ, що в єднанні з Московським патріархатом.

Але відмова показати місце пожежі, відсутність жодних фотографій чи відеоматеріалу про згорілий храм залишає чимало запитань до священнослужителів Київського патріархату.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG