Доступність посилання

ТОП новини

НБУ ускладнив доступ банків до стабілізаційних кредитів


Національний банк України скасував попередню постанову про надання кредитів для стимулювання економічного розвитку. Також банківський регулятор затвердив нове положення про надання стабілізаційних кредитів.

Відповідну постанову вже зареєструвало Міністерство юстиції.

НБУ ставить за мету гарантування безпеки та стабільності банківської системи.

Скасована постанова мала поліпшити кредитування економіки. Однак в умовах поганого фінансового стану потенційних позичальників це рішення не дало позитивних результатів: за підсумками першого півріччя сукупний обсяг кредитування економіки скоротився на 2,9%. Водночас представники НБУ анонсували ухвалення нових рішень щодо стимулювання кредитування.

Нове положення про надання банкам стабкредиту передбачає, що таке фінансування надається платоспроможному банку для підтримки лiквiдностi на термін до 90 днів. При цьому загальний термін використання стабкредиту з урахуванням усіх продовжень не може перевищувати 360 днiв, а у разі реальної загрози стабільності роботи банку – 450 днів.

Раніше передбачалося, що стабкредит може надаватися на термін до одного року i в подальшому пролонгуватися на термін від одного до п’яти років залежно від класу банку.

Відповідним підрозділам Нацбанку доручено проводити регулярні перевірки та дистанційний моніторинг стану банків, одержувачів фінансування НБУ.

Світовий банк раніше критикував Нацбанк за малоефективну масштабну кредитну підтримку кредитно-фінансових установ: експерти вважають, що регулятор фактично маскує проблеми банків.
XS
SM
MD
LG