Доступність посилання

ТОП новини

Вступна кампанія імені Табачника


Прийом документів на вступ до ВНЗ
Шоста година ранку. Яскраве сонце нещадно заливає ще не вихололий від учорашньої спеки асфальт. «Тисяча вісімнадцятою будеш», – каже засмаглий чолов’яга зі списком у руках тоненькій дівчинці із сполоханими очима провінційної відмінниці. «А учора у скількох взяли?», – ошелешено запитує мама дівчинки. « Та п’ятдесять шість здали», – відповідає записувач і додає співчутливо – «не переживайте, ми тут уже який день товчемося, усі здадуть, де вони від нас дінуться».

Вищий навчальний заклад, під стінами якого це відбулося, немає сенсу називати – це характерна ознака процесу подання документів до 99, 9% вишів України вступної кампанії 2010. Хіба що час «переклички» може трохи коливатися.

Знервовані вкрай батьки, виснажені спекою та нерозумінням ситуації діти й незворушні обличчя охоронців у цивільному, які надійно перешкоджають вільному пересуванню громадян на шляху до омріяних приймальних комісій.

Добре тому, хто місцевий. Добре тому, хто має родичів та знайомих. Добре тому, хто має гроші, щоб винайняти житло. Бо це означає гарантоване місце, де можна помитися, поїсти і поспати.

Та й ті хто цього не має – борються до останнього. Сплять на лавах у парках та скверах, миються біля бюветів і намагаються першими потрапити на ранкову та вечірню реєстрацію.

Але там усі рівні. Бо є список, і є міцний заслін від нахаб, що намагаються прорватися без черги і є спільне відчуття повного «бєспрєделу»:«Нас просто «динамлять», щоб набрати менше дітей з найвищими балами, а потім протягнути тих, хто більше заплатить», – так пояснює ситуацію один із батьків.

І це одна з найпоширеніших відповідей на запитання, що висить у розпеченому повітрі вступної кампанії імені Табачника – чому удвічі скоротили термін подання документів і чому при цьому так повільно працюють приймальні комісії?

Тепер Уряд термін подовжив. Хоч міністр Табачник і не хотів.

Але політична доцільність все ж трохи скорегувала міркування політично-комерційної вигоди.

Р.S. У Києві є виш де документи подаються, як і у минулі роки, спокійно й у піднесеній атмосфері. Це Києво-Могилянська Академія. На шосту годину ранку 23 липня у списку тих, хто хоче подати документи – 8 випускників. Усі, хто приходив у попередні дні, вже спокійно готуються до іспитів.
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG