Доступність посилання

ТОП новини

УПЦ КП критикує РПЦ за неконструктивну позицію


Священний синод Української православної церкви Київського патріархату називає неконструктивною позицію Священного синоду Російської православної церкви, який закликав вірних «неканонічних» церков переходити до «канонічних».

Як наголошено в заяві Синоду УПЦ КП, що відбувся в вівторок, звернення Синоду РПЦ не має жодного стосунку до Київського патріархату. Він, як помісна Українська православна церква, є невід’ємною частиною єдиної святої соборної і апостольської Церкви, «незважаючи на те, що РПЦ та деякі однодумні з нею Церкви цього поки що не визнають», мовиться в заяві.

Київський патріархат на підставі церковних правил доводить, що в Україні немає церковного розколу, а є лише поділ за ознакою юрисдикції (підлеглості).

Зокрема, як нагадав Священний синод УПЦ КП, у Київському патріархаті немає жодних відмінностей від усієї повноти Православної церкви ані у віровченні, ані у звершенні таїнств й інших богослужінь, ані в практиці застосування норм канонічного права.

Тому, заявляє Синод УПЦ КП, всі слова Священного писання, канонів, святих отців та інші думки і твердження, які православна Церква використовує щодо церковних розколів, до Київського патріархату за своєю суттю не мають жодного стосунку. Вважаючи Київський патріархат «розколом», керівництво Російської церкви маніпулює свідомістю віруючих, вводячи їх і все суспільство в оману, наголошено в заяві.

Тому єдиний можливий та прийнятний шлях подолання церковного розділення (не «розколу») в Україні в Київському патріархаті бачать у «віддані забуттю нинішніх суперечок та визнанні автокефалії помісної Української православної церкви.

Засудивши заклик РПЦ до українських вірних переходити до УПЦ, що в єднанні з Московським патріархатом, як «прояв агресії з боку керівництва Московської патріархії щодо української Церкви», Священний синод УПЦ КП все ж висловив сподівання на початок конструктивного діалогу з УПЦ (МП) для досягнення в Україні єдності православ’я навколо єдиного Київського Патріаршого престолу.

У понеділок Священний синод Російської православної церкви, що відбувся в Києві, виступив зі зверненням із приводу «розколу» в Україні й заявив, що молиться «про наближення тієї години, коли ухилені в розкол вільно й невимушено побажають повернутися в лоно Церкви».

Сама Російська православна церква пробула неканонічною 141 рік, коли самочинно проголосила 1448 року про вихід із підпорядкування Вселенському патріархатові, усунула канонічно призначеного митрополита й поставила свого власного; вона дочекалася канонічного визнання лише 1589 року.
XS
SM
MD
LG