Доступність посилання

ТОП новини

Через вибух у Запоріжжі порушили справу про умисне вбивство


У зв’язку з вибухом у храмі Української православної церкви (Московського патріархату) в середу в Запоріжжі, внаслідок якого загинула людина, порушена кримінальна справа за статтею про умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб.

Як повідомила прес-служба Головного управління Міністерства закордонних справ у Запорізькій області, вживаються заходи для встановлення особи злочинця і його затримання.

Внаслідок вибуху потерпіли 9 осіб. Одна з них, яка потерпіла найбільше, померла в лікарні. Це 80-річна мешканка Запоріжжя, за повідомленнями, черниця чи доглядачка за храмом.

В інших потерпілих лише незначні травми – як повідомляють, більшість, отримавши першу допомогу, повернулася додому або взагалі відмовилася від шпиталізації. У лікарні лишилися дві людини з травмою барабанних перетинок.

Пошкодження будівлі Свято-Покровського храму, за даними правоохоронців, незначні: вибух, що стався в тамбурі біля входу, обдер штукатурку і вибив шибки та рами.

На цей час у будівлі було близько 15 осіб, служба не відбувалася, мовиться в уточненому повідомленні.

За попереднім висновком вибухово-технічної служби, спрацював безосколковий вибуховий пристрій, найімовірніше, саморобний, потужністю в 300–400 грамів тротилового еквіваленту.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Борис Петров, який побував на місці події, сказав, що, за попередньою оцінкою, використання безосколкового вибухового пристрою може свідчити, що організатори вибуху не ставили за мету вбити велику кількість людей.

А в запорізькій прокуратурі заявили, що виключають припущення про можливий зв’язок вибуху з візитом до України Московського патріарха Кирила, який закінчився якраз у середу.
XS
SM
MD
LG