Доступність посилання

ТОП новини

Табачник звільнив ректора Донецького національного університету


Міністр освіти і науки Дмитро Табачник, не одержавши від ректора Донецького національного університету Володимира Шевченка добровільної згоди на звільнення з посади, відправив його у відставку своїм наказом. Про це повідомив сам Шевченко.

За його словами, міністр освіти несподівано прибув у Донецький національний університет вчора.

«Зараз більшість колективу університету у відпустках, однак працює приймальна комісія, декани факультетів і проректори, і профспілки студентські… Всі висловилися проти такого рішення. Міністр з ними зустрівся, але не відреагував на думку моїх колег, потім увійшов до мого кабінету і підписав наказ про мою відставку», – заявив Шевченко.

У підписаному наказі мотивацією для зняття ректора з посади став факт закінчення терміну контракту. Шевченко пояснив, що кожен ректор обирається на певний термін, і якщо навчальний заклад національний, то ректор обирається на 7 років, якщо ні – то на 5 років, потім оголошується конкурс, подаються документи на участь в цьому конкурсі, і після обрання на конкурсній основі відбувається призначення.

«У мене закінчився термін контракту 28 липня. Мене ні про що не попереджали, хоча я всі документи оформив вчасно для подальшого конкурсу. І конференція трудового колективу університету пройшла, і кадрова комісія міністерства пройшла, які мене знову рекомендували на цю посаду, – повідомив Шевченко. – Ніхто мені більше нічого не говорив, і наступного ранку, 29 липня, несподівано приїжджає міністр і оголошує мені свій наказ».

Він наголосив, що не знає причин такого ставлення міністерства особисто до нього і до університету. «Претензій до мене як до ректора або до університету жодних немає. Університет входить до десятки кращих університетів України, і, природно, ректор, напевно, теж…. Чому так зі мною повелися, мені складно пояснити», – заявив Шевченко.
XS
SM
MD
LG