Доступність посилання

ТОП новини

На півдні Китаю пройшли демонстрації за місцеву кантонську мову


У Ґуанчжоу, головному місті провінції Ґуандун, і в Гонконгу в однойменному спеціальному адміністративному районі на півдні Китаю, в неділю відбулися демонстрації на підтримку місцевої мови і проти зусиль влади підтримати використання стандартної форми китайської.

На відеозаписах із демонстрації в Ґуанчжоу видно, як поліція затримує і забирає декого з демонстрантів.

Демонстранти заявляють, що їхня культура може опинитися під загрозою через висловлену минулого місяця пропозицію влади перевести мовлення місцевих телеканалів у найпопулярніший вечірній час із місцевого діалекту на стандартну китайську.

За повідомленням, урядовці заявляли, що така трансляція стандартною китайською заходів міжнародних спортивних Азійських ігор, які відбуватимуться в Ґуанчжоу в листопаді, буде корисна для єдності Китаю й піде на користь прибульцям із інших регіонів країни.

У Ґуанчжоу такий протест уже відбувся минулої неділі; цього разу одночасна демонстрація пройшла і в Гонконгу.

Китайська мова складається з діалектів, цілком відмінних за вимовою, а в багатьох випадках і за граматикою тощо; серед мовознавців немає певності, чи вважати їх діалектами, а чи окремими мовами.

На півдні Китаю, зокрема, в провінції Ґуандун і в Гонконгу, десятки мільйонів людей говорять діалектом (чи мовою), відомим за кордоном як кантонський, стандартною китайською як юе і самим цим діалектом як ют.

Офіційна мова всього Китаю, так звана путунхуа (в європейських мовах для неї часто використовують термін Mandarin), базується на північних діалектах, зокрема, пекінському. Нею як рідною говорять кількасот мільйонів китайців, але вся країна вчить її у школах і має використовувати в офіційних ситуаціях.

У деяких випадках використання цієї стандартної форми здійснюють за рахунок місцевих діалектів.
XS
SM
MD
LG