Доступність посилання

ТОП новини

В Ужгороді заговорили про ліквідацію представництва МЗС


Ужгород – У Закарпатті хочуть ліквідувати представництво МЗС та перенести його до Львова. Офіційного рішення про це ще немає. У закордонному відомстві кажуть: наразі йдеться про оптимізацію дипломатичних установ, метою чого є економія бюджетних коштів. Між тим, ця інформація викликала неабияке хвилювання у Закарпатті. Місцеві експерти, соціологи, науковці та й самі жителі не розуміють, як можна ліквідувати представництво МЗС у регіоні, що межує із чотирма країнами Євросоюзу.

З усіма питаннями, починаючи від проблем з оформлення віз і закінчуючи легалізацією низки документів, закарпатцям та іноземним гостям краю невдовзі доведеться їздити аж за 300 кілометрів – з Ужгорода до Львова. Інформація про те, що представництво МЗС в Ужгороді хочуть перенести до сусідньої області, днями з’явилася спочатку серед місцевих соціологів, потім новину підхопила громада Закарпаття. Зрештою підтвердив її й голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида.

«Закарпатська обласна адміністрація підготувала звернення на ім’я президента України Віктора Януковича та прем’єр-міністра України щодо необхідності залишити представництво МЗС в Ужгороді в тому статусі, в якому воно працювало й досі», – зазначив голова Закарпатської ОДА.

Закриття чи оптимізація?

Керівник регіону пояснив причину ліквідації установи в необхідності скоротити на 20 відсотків бюджетні видатки по всіх міністерствах та відомствах. Але, каже, представництво треба відстоювати, бо в області щодня виникають питання, які вимагають втручання Міністерства закордонних справ. Це пов’язано з тим, що Закарпаття межує з 4 країнами Європи, тут 18 пунктів пропуску, кілька дипломатичних установ іноземних країн. Їм усім робота представництва МЗС вкрай необхідна, каже директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді Світлана Мітряєва.

«Представництво МЗС у такому випадку для людей відіграє в першу роль помічника, порадника, представника країни, яка захистить інтереси своїх громадян, підтримає, зробить усе, аби мінімізувати той негативний виклик Шенгену для жителів прикордоння, який ми зараз спостерігаємо», – каже директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень.

Власне у самому МЗС необхідність економії підтверджують, але переконують, що з ужгородським представництвом ще остаточно не визначилися.

«Мова йде не про закриття чи про злиття, про оптимізацію представництв у Західній частині з тим, щоб забезпечувати будь-яку підтримку», – каже заступник керівника Департаменту інформаційної політики МЗС України Сергій Наєнко.

У вересні має відбутися саміт п’ятьох Президентів саме на Закарпатті, а ще через регіон проїжджатимуть на матчі в Україні сотні тисяч вболівальників Євро-2012. Для них усіх робота представництва МЗС в Ужгороді буде вкрай необхідною. Якщо до того часу установа ще існуватиме…

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG