Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 15:48

Американський Budweiser програв суд за торгову марку в ЄС


Найбільша в світі пивоварна компанія Anheuser-Busch InBev (AB InBev) зазнала в четвер поразки у тривалій битві за ексклюзивне право на пивний бренд Budweiser у всьому Європейському Союзі.

Суд Європейського Союзу у Люксембурзі постановив: міжнародний пивний гігант не може зареєструвати на території одночасно всього Євросоюзу назву Budweiser як свою торгову марку, бо нею вже користується в окремих країнах ЄС чеський виробник Budějovický Budvar.

Суд також вирішив, що AB InBev має сплатити судові витрати іншої сторони.

Остаточне рішення найвищого судового органу ЄС винесли через 14 років після того, як пивний гігант, на той час іще американський Anheuser Busch, подав заявку на реєстрацію цієї торговельної марки на території всього Європейського Союзу; тоді її й заблокувала чеська пивоварна компанія.

Американська фірма Anheuser Busch, яку в 2008 році купив міжнародний концерн InBev, почала розливати свій Budweiser у 1876 році, але не в Європі, а в Сполучених Штатах. А пивоварня Budvar із міста Чеське-Будєйовіце в нинішний Чехії, а на той час в Австро-Угорщині, вперше продала пиво зі словом Budweiser на етикетці у 1895 році і відтоді торгувала ним у багатьох європейських країнах.

Із іншого боку, ще до виникнення сучасного поняття торгових марок у Чеських-Будєйовіцах, німецькою мовою Budweis, із середньовічних часів виробляли знамените пиво, яке й називали німецьким прикметником Budweiser, похідним від назви міста. Саме цією популярною й престижною в Європі назвою американський підприємець Адольфус Буш, який побував у Чехії, та його партнер Ебергард Ангайзер і назвали своє американське пиво, створене за власним рецептом.

Суперечки їхньої компанії з чеською за марку Budweiser тривають від початку 20-го століття.

Теперішня постанова відхилила скаргу AB InBev і підтвердила рішення, що його ухвалив навесні минулого року Загальний суд, один із органів Суду ЄС. Вона є остаточною й не може бути оскаржена.

Таким чином, окремі країни ЄС далі вирішуватимуть порядок використання назви Budweiser чеською і американською марками самостійно, а вже ухвалені рішення будуть чинні й надалі.

Зокрема, в Німеччині, Австрії, Італії, країнах Бенілюксу й самій Чехії назву Budweiser може використовувати тільки чеська броварня. У деяких, як-то в Ірландії, це право має натомість американська марка. У низці європейських країн американський сорт користується скороченою назвою Bud. Велика Британія є винятком у тому, що дозволяє обом компаніям одночасно вживати марку Budweiser.

Загалом AB InBev має права на марку Bud або Budweiser у 23 з 27 країн ЄС. Чеська компанія зареєструвала марку Budweiser як свою власну в 19 країнах ЄС.

Тим часом між ними далі триває судова суперечка за право на марку Bud, якою теж користуються на різних ринках обидві компанії.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG