Доступність посилання

ТОП новини

США: почалося остаточне перекриття нафтової свердловини у Мексиканській затоці


Рятувальні операції над місцем аварії
Рятувальні операції над місцем аварії

Нью-Йорк – Цього тижня нафтова компанія BP починає остаточно перекривати свердловину, звідки виливалася нафта з дна Мексиканської затоки біля узбережжя Сполучених Штатів. Операція може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Тим часом у США роблять висновки, підраховуючи обсяг нафти, що вилилася в океан наслідком вибуху нафтовидобувної платформи понад три місяці тому.

Перекриття аварійної нафтової свердловини – тривалий процес. На першому етапі дистанційно керовані механічні роботи під великим тиском заштовхують у свердловину на півторакілометровій глибині важкий глинистий буровий розчин, а потім мають закачати туди ще й цемент.

А щодо висновків, то чільний такий, що це найбільша у світі екологічна катастрофа, спричинена виливом нафти. «Ми ніколи не мали виливу такого обсягу у глибині океану», – каже океанограф Аєн МакДональд, професор Флоридського університету.

Він сказав в інтерв’ю Національному громадському радіо: «Згідно з підрахунками, зробленими федеральним урядом, зі свердловини вилилося близько 5 мільйонів барелів нафти. Компанія BP спромоглася відпомпувати близько мільйона. Це означає, що понад 4 мільйони барелів забруднило Мексиканську затоку. Це величезний обсяг із огляду на шкоду, заподіяну екосистемі, хоча таку кількість нафти Сполучені Штати споживають за п’ять годин».

Для довідки: 4 мільйони барелів – це 636 тисяч тонн нафти. Точний підрахунок важливий зокрема тому, що, згідно з законом, за кожен барель вилитої нафти компанія повинна сплачувати 1100 доларів штрафу. А якщо уряд дійде висновку, що катастрофічний вилив стався внаслідок недогляду, недбальства або порушення виробничих правил безпеки з боку компанії, тоді штраф становитиме 4300 доларів за барель. Таким чином, BP може бути змушена заплатити в ліпшому випадку 5,4 мільярда, а в гіршому – 17,6 мільярда доларів штрафу.

Підрахунки з усіх боків

Підрахунки ведуть не лише федеральний уряд, а й сама компанія BP, роблять їх і спеціалісти-екологи, але підрахунок федерального уряду вважається офіційним і остаточним.

Білий дім скликав групу науковців, які проаналізували всі доступні дані. Ця комісія дійшла висновку, що від 20 квітня, коли стався вибух, і до 15 липня, коли інженерам вдалося накрити свердловину металевим ковпаком, зі свердловини виливалося десь 53 тисячі барелів щодня.

Але попереду ще підрахунки й аналіз таких наслідків катастрофи, як забруднення довкілля, тисячі загиблих птахів і тварин, занепад туризму й риболовлі у південних штатах.

Підраховують також втрати заробітків у населення берегової смуги. Для компенсації цих останніх втрат компанія BP виділила фонд у 20 мільярдів доларів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG