Доступність посилання

ТОП новини

Пожежі поширюються в Україні, а владою незадоволені вже й олігархи (європейська преса)


Прага – Європейські видання інформують про суперечку в Києві з приводу хмари диму над столицею України. Тут також повідомляється, що влада заборонила громадянам довкола Києва й у Криму ходити до лісу, а урядова статистика України зафіксувала за минулі 24 години понад 300 різних пожеж, і третина з них у густонаселених районах. Деякі газети наголошують, що підняттям цін на газ в Україні з 1 серпня влада Віктора Януковича налаштувала проти себе великий бізнес.

Чеська «Днес» інформує, що пожежі з Росії загрожують і сусідній Україні, не лише задимленням, а й можливим займанням українських лісів. Це видання зауважило, що влада в Україні заборонила у ці дні жителям довкола Києва і в Криму ходити до сусідніх лісів із метою обмежити причини можливих пожеж.

А інша чеська газета, «Лідове новіни», посилається на дані українського Міністерства з надзвичайних ситуацій про те, що за останні 24 години в Україні зафіксовано 330 пожеж, і третина з них у густонаселених регіонах держави. Видання також розповідає про дискусію в Києві з приводу з’яви над столицею хмари диму і про підозри місцевих експертів щодо вірогідності потрапляння диму на українські терени з сусідньої Росії. «Лідове новіни» також наголошують, що у вівторок в Києві було 39 градусів тепла, а в найближчі дні температура сягне понад 40. Празька газета також повідомила, що український уряд уже взявся за технічну допомогу Росії у боротьбі там із масштабними пожежами.

Британська «Файненшел Таймз» наголошує, що спека, котра охопила Росію й Україну, має такі масштаби вперше за останні сто років. Зернотрейдери вже закликали Росію встановити заборону на експорт зерна, щоб дати можливість компаніям переукласти контракти. Хоча й у Москві, та й в Україні, вже оголосили, що там не планують адміністративно обмежувати зерноекспорт. Як інформує лондонське видання, ціни на продуктову пшеницю вчора в Парижі знизилися майже на 2 відсотки.

Російська «Нєзавісімая газета» зауважує, що, хоча «українське промислове лобі, як і раніше, не довіряє Юлії Тимошенко», воно тепер «поступово розчаровується і у Вікторові Януковичу». Однією з причин такого розчарування великих промисловців у нинішній владі Києва є раптове підвищення цін на газ не лише для населення, а й для промисловості, що «стало для бізнесу неприємним сюрпризом». Перед цим влада вже скасувала пільги для хіміків, що призвело до подорожчання не лише енергоносіїв, а й сировини і транспортних послуг. «Нафтогаз» уже попередив, що закупівельна ціна на російський газ зросте у третьому – четвертому кварталі з майже 240 доларів за 1 тисячу кубічних метрів до 250 доларів. Це, звичайно ж, вдарить по промисловості у цілому і призведе, як прогнозують експерти, до зростання споживчих цін для населення та прискорить інфляцію. «Нєзавісмая газета» прогнозує також, що такий розвиток подій «може означати швидку з’яву в українській опозиції нового обличчя». Експерти не виключають, що таким може стати віце-прем’єр Сергій Тігіпко, котрий все частіше «вступає у суперечність із генеральною лінією влади».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG