Доступність посилання

ТОП новини

І що ж вони там пишуть на своїх «БлекБеррі»?


Прага – Таємниця електронного листування, до того ж забезпечена новітніми технологіями, не дає спокою деяким урядам. Індія долучилася до Об’єднаних Арабських Еміратів та Саудівської Аравії у спробах здобути контроль над електронним листуванням своїх громадян, які користуються пристроями «БлекБеррі», мобільним телефоном, що має функції електронної пошти та інші способи передачі даних.

Кращою реклами для пристроїв «БлекБеррі», мабуть, годі було вигадати. Високий захист, який уможливлює «БлекБеррі» для своїх користувачів, розлютив спочатку уряд Об’єднаних Арабських Еміратів, які заборонили користуватися деякими «фірмовими» можливостями цих «смартфонів» на території країни з міркувань безпеки. Навіть бізнесмени, які лише перелітають через Емірати, будуть змушені обійтися в цій країні без таких можливостей улюбленого пристрою, як електронна пошта, система швидких повідомлень чи перегляд інтернету.

Саудівська Аравія забороняє користуватися цими здатностями приладу з 6 серпня.

Індія заявила, що високий ступінь захисту електронної пошти та інших способів передачі даних у цих пристроях дає можливість вільно діяти терористам та іншим злочинцям.

Компромісів не буде?

Ці та деякі інші уряди звернулися до канадської компанії «Ар-Ай-Ем», що виготовляє «БлекБеррі», з вимогою відкрити доступ до їхніх даних. Проте канадська фірма заявила, що ніяких компромісів з безпекою передачі даних не буде.

Пристрої «БлекБеррі» використовують власні протоколи шифрування даних, до того ж ці дані спрямовуються через сервери самої канадської компанії і таким чином виявляються важкодоступними для зовнішнього втручання і практично непідцензурними для «контролерів» із окремих країн.

Чарльз Ґолвін, аналітик у галузі інформаційних технологій з компанії «Форрестер Ресерч», говорить, що навряд чи «Ар-Ай-Ем» змінить свою позицію, бо саме безпека передачі даних робить «БлекБеррі» таким популярним серед комерційних компаній, які є основними клієнтами фірми.

«Я не бачу можливості для компромісу, бо це головна перевага «БлекБеррі». І тут вони стоятимуть твердо», – каже Чарльз Ґолвін.

Аналітики вважають, що більшу небезпеку, ніж злочинці, для деяких урядів на Близькому Сході становлять їхні власні громадяни, які за допомогою «БлекБеррі» зможуть вільно обмінюватися думками щодо своєї влади. Правозахисники, зокрема нью-йоркська «Г’юмен Райтс Вотч», стали однозначно на бік користувачів «БлекБеррі».

Американські урядовці також вважають, що йдеться про попрання одного із засадничих прав людини – право на інформацію. Речник американського державного департаменту Філіп Кроулі висловився так: «Те, що ми думаємо, це важливий елемент демократії, прав людини та свободи інформації, а також потоку інформації у 21-му столітті».

У самій компанії «Ар-Ай-Ем» голова відділу технології Дейвід Єч каже, що суперечки його не турбують, бо вони лише свідчать про те, як надійно працює безпека його приладів, на які покладаються сотні тисяч користувачів по всьому світу.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG