Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 08:05

Грузія закликає українців не відвідувати Абхазію і Південну Осетію


Посол Грузії в Україні Ґріґол Катамадзе закликає громадян України втриматися від відвідування Абхазії й Південної Осетії.

«Щоб не виникало жодних непорозумінь, краще втриматися від поїздок в Абхазію й Південну Осетію, інакше це спричинятиме дуже серйозні проблеми при відвідуванні іншої території Грузії», – сказав Катамадзе в ефірі «5-го каналу» увечері 6 серпня.

Посол нагадав, що після воєнних дій 2008 року Грузія видала закон про окуповані території, що встановлює особливий правовий режим стосовно Абхазії й Південної Осетії.

Днями Потійський міський суд у Грузії конфіскував українське судно «Акорд» за порушення правил мореплавства, а саме за незаконний захід у порт Сухумі на абхазькому узбережжі.

Членів команди, громадян України, звільнили після того, як вони підписали процесуальну угоду з грузинською стороною і сплатили штраф, який вніс судновласник.

28 липня грузинська берегова охорона затримала в порту Поті судно «Акорд» за незаконний захід у порт Сухумі у червні.

Грузія офіційно вважає свої сепаратистські регіони Абхазію і Південну Осетію за території, окуповані Росією; Росія після нападу на Грузію 2008 року визнала ці самопроголошені утворення за «самостійні держави» і тримає в них свої війська. В’їзд іноземців до них значно обмежений; зокрема, заборонене морське сполучення з узбережжям Абхазії.

Міністерство закордонних справ України ще минулого року застерігало українських громадян, зокрема, судновласників, не порушувати закону Грузії «Про окуповані території».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG