Доступність посилання

ТОП новини
19 Квітень 2019, Київ 00:16

Холери в Ялті немає, але вібріон був


Сімферополь – Із середини літа Ялтою ходили чутки про виявлену на курорті холеру. Російська преса писала про ледь не епідемію, а кримська влада постійно заперечувала цю інформацію. Аж поки Міністерство охорони здоров’я України днями побіжно не визнало: холерний вібріон таки був виявлений. Разом з тим санітарні лікарі запевняють: інфекції холери в Криму немає.

Міськвиконком Ялти тривалий час категорично спростовував повідомлення деяких мас-медій про те, що у прибережних водах Чорного моря був виявлений вібріон холери. Представники ялтинської мерії стверджували, що поширення такої інформації – прояв недобросовісної конкуренції, спроба дискредитувати Ялту як курортний регіон.

Водночас на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України наприкінці липня з’явився наказ N 616 від 23 липня за підписом міністра Зіновія Митника, яким Санітарно-епідеміологічній службі Криму доручено виділити 100 тисяч гривень. Причина такого рішення теж вказується: «У зв’язку з ускладненням епідемічної ситуації з виділенням холерного вібріону OI з об’єктів навколишнього середовища м. Ялта Автономної Республіки Крим, з метою проведення заходів спрямованих на боротьбу з холерою, необхідністю посилення лабораторного контролю за об’єктами підвищеного ризику, якістю води, харчових продуктів та інших об’єктів довкілля».

Спершу урядовці відмовилися пояснювати, про що саме йде мова. Лише днями в інтерв’ю газеті «Блік» заступник головного санітарного лікаря Ялти Микола Лещенко таки визнав: трохи більше як півмісяця тому в Ялті виділили у пробах морської води непатогенний, тобто, безпечний для людини, вібріон холери. Втім, чому це приховали від громадськості, не пояснив.

Епідеміологічна ситуація в Криму і далі стабільна?

За офіційними даними кримської СЕС, ситуація на півострові цілком нормальна і стабільна. Разом з тим, закриті низка пляжів у Феодосії, Ялті та Алушті. Проте, за словами заступника головного санітарного лікаря Ялти, зараз аналізи води свідчать, що холери в Ялті немає.

А прес-секретар ялтинського мера Тетяна Агаркова в інтерв’ю Радіо Свобода заявила, що санітарна обстановка на курорті під контролем, причому центральної влади. Вона посилається на те, що на Південному узбережжі відпочивають усі перші особи держави. «Гарант поїхав, але ж решта залишилися тут, на цій території. Тому, якби зараз щось виявили, тут давно уже було б порожньо», – сказала прес-секретар ялтинського мера Тетяна Агаркова.

Востаннє епідемію холери на півострові фіксували не так давно – 1994 року. Тоді цією хворобою заразилися майже три сотні кримчан, вона забрала життя близько десятка людей. А протягом 1854-56 років у Криму від холери загинули понад 22 тисячі осіб.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG