Доступність посилання

ТОП новини

На донецькій шахті побили рекорд Стаханова


Олексій Стаханов

Донецьк – Працівник шахти «Новодзержинська», що на Донеччині побив рекорд, встановлений Олексієм Стахановим у 1935 році. За зміну забійник шахти Сергій Шемук за допомогою відбійного молотка нарубав 170 тонн вугілля, що на 68 тонн більше, ніж рекорд Стаханова.

На Донеччині відновлюється стаханівський рух, який майже століття тому започаткував Герой соціалістичної праці, шахтар Олексій Стаханов. Напередодні Дня шахтаря досвідчені гірники змагаються у майстерності. Цього року найспритнішим виявився 38-річний забійник шахти «Новодзержинська» Сергій Шемук. Упродовж однієї зміни 9 серпня, використовуючи лише відбійний молоток, один гірник виконав роботу 20-х, які зазвичай працюють у лаві.

У попередні роки Сергій Шемук уже встановлював рекорди, втім перевищити рівень Стаханова йому вдалося вперше. Шахтар виконав план по лаві більше, як на дві тисячі відсотків, розповів Радіо Свобода голова профспілки шахти «Новодзержинська» Ярослав Бухтіяров.

На шахтах досі використовують тяжку ручну працю

Втім, шахтарі інших шахт з подивом ставляться до рекорду, поставленого за допомогою відбійного молотка. Адже давно час забути це знаряддя праці. Більшість шахт ще із 50-х років минулого століття використовують техніку.

«Зараз є комбайни, є контейнери, які відразу збирають вугілля та видають його прямо на гора. Зараз зовсім інше обладнання», – говорить гірник Микола Квач.

Проте, як стверджує Ярослав Бухтіяров, шахта «Новодзержинска» є на межі зіткнення геологічних плит, тут залягає дуже якісне вугілля під крутим кутом, через що можна використовували лише ручну працю.

«У гірничо-геологічних умовах, у яких працює шахта Новодзержинська, використання гірничої техніки неможливе. Неможливо підготувати лаву, щоб вона була хоча б 300 метрів. Щоб її зробити, ми готуємо три розрізи породи. Техніка аж ніяк не проходить», –пояснює Ярослав Бухтіяров.

Ціна подвигу

За свій подвиг Сергій Шемук має подяку від Президента, а також премію – 5 тисяч гривень за стаханівську зміну.

Середня ж зарплата шахтаря сьогодні становить близько 4 тисяч гривень. Для регіону це нормальні гроші, проте заборгованість із зарплати сьогодні складає 17 з половиною мільйонів гривень.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG