Доступність посилання

ТОП новини

США: судять колишнього губернатора штату Іллінойс


Род Блаґоєвич

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах наближається до кінця судовий процес, до якого прикуто увагу всієї країни. На лаві підсудних у Чикаго сидить колишній губернатор штату Іллінойс Род Блаґоєвич. Його звинувачують одразу по багатьох кримінальних статтях. Виступи сторін уже закінчилися, тепер слово за присяжними засідателями, але вони поки що не можуть дійти згоди щодо низки звинувачень.

В оприлюдненому повідомленні не уточнюється, що саме викликало сумнів у деяких засідателів. Блаґоєвича звинувачують по 24 статтях, включно з рекетом, хабарництвом, шахрайством, обманом і тому подібним.

Представник журі присяжних заявив, що одностайність у них є щодо лише 2 пунктів звинувачення, але не сказав, яких саме. Головне звинувачення, що Блаґоєвич намагався торгувати законодавчою посадою. Місце у верхній палаті Конгресу звільнилося, коли сенатор від Іллінойсу Барак Обама став президентом США. Оскільки Обаму обрали до завершення шестирічного терміну на посаді сенатора, то згідно з законом, губернатор штату мав призначити сенатора тимчасово, щоб засідав у Конгресі до наступних виборів.
Охочих серед політичних діячів Іллінойсу було багато, і Блаґоєвич зважував, хто заплатить більше. Між тим, Федеральне бюро розслідувань давно стежило за губернатором, бо його репутація, за американською говіркою, бігла попереду нього. Його телефон прослуховували й записали чимало розмов на гарячу тему, включно із запевненням, що він сенаторське крісло «не віддасть задарма». У даному випадку Блаґоєвич сам дорого заплатив. Спочатку його позбавили посади губернатора, а тепер йому загрожує тюремне ув’язнення до 20 років.

Блаґоєвич як вічний оптиміст

Федеральний окружний суддя Джеймс Зейгел сказав, що проситиме членів журі уточнити деякі спірні пункти, але він хотів би, щоб засідателі вирішили, по яких конкретних звинуваченнях вони можуть дійти одностайності. 11 пунктів з 24 уже починають обговорювати, і як довго це триватиме, не відомо.

Блаґоєвич вийшов із зали суду, посміхаючись, як і належиться вічному оптимістові. Напередодні процесу Блаґоєвич був на телевізійному шоу Дейвіда Леттермана. Популярний гуморист зауважив, що на Блаґоєвича може чекати тюрма, подібно до його попередників, засуджених за хабарництво трьох колишніх губернаторів Іллінойсу.

Може, у вас там в Іллінойсі клімат такий, що сприяє хабарництву? – запитав Леттерман. Блаґоєвич під регіт публіки відповів: «Я б хотів, щоб ваші слухачі, і ті, хто в Іллінойсі, знали, що на відміну від (моїх попередників), мене виправдають. Я нічого незаконного не робив. Я маю можливість у суді довести, що я закону не порушував».

Поки що йому, як вважають правники, таланить. Майкл Еттінгер, адвокат підсудного Роберта Блаґоєвича, брата колишнього губернатора Рода Блаґоєвича (на одній лаві сидять), сказав репортерові газети The New York Times, що на його думку, голоси присяжних розділилися і шанси є, що вони взагалі не зможуть домовитися про вердикт. Але, як знаємо, по двох пунктах звинувачення все ж таки погляди засідателів збіглися. Америка далі чекає на вирішення долі колишнього губернатора штату Іллінойс.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG