Доступність посилання

ТОП новини

«Антиросійський блок» Саакашвілі, багатомільйонна дача екс-прем’єра Словаччини і «православний олігарх» (європейська преса)


Прага – Що може стояти за візитом лідера Молдови до Грузії? Над цим питанням розмірковує російська преса. Чеські газети зацікавилися політичним скандалом у сусідній Словаччині, де з’ясували, що колишній прем’єр за державний кошт займався багатомільйонною реконструкцією своєї резиденції. А британська преса знайомить своїх читачів із витівками одного російського олігарха, який наказав обвінчатися своїм працівникам, бо інакше він вижене їх з роботи.

Лідери Молдови і Грузії вирішили вдихнути нове життя в ГУАМ, організацію, що об’єднує Грузію, Україну, Азербайджан та Молдову, і яку Москва вважає «антиросійською». Про це пише сьогодні російська газета «Коммерсант» коментуючи візит виконувача обов’язків президента Молдови Міхая Ґімпу до Тбілісі. Газета не виключає, що незабаром запрошення приєднатися до цієї організації може отримати президент Білорусі Олександр Лукашенко, який потрапив у немилість Москви.

Хоча кореспонденти «Коммерсанта» і зауважують, що жодного документа під час цього візиту не було підписано, їх непокоїть сам факт зустрічі «антиросійських політиків». Адже вони, на думку аналітиків, яких цитує російська газета, замислили створити «причорноморську дугу, що мала б мінімізувати вплив Росії в регіоні». Щоправда, у владних коридорах Москви не дуже переймаються такою небезпекою. Бо, за словами представника російського міністерства закордонних справ, «з цієї організації фактично випала Україна, яка під керівництвом Віктора Януковича зблизилася з Москвою і не демонструє бажання надавати цьому альянсу політичну підтримку».

Чеська газета «Лідове новіни» розповідає своїм читачам, що новий словацький уряд нині не знає, як повернути гроші до державного бюджету, витрачені на реконструкцію фешенебельної вілли. Будинок колишньої ангольської амбасади у Братиславі, неподалік братиславського Граду, колишній прем’єр-міністр Роберт Фіцо відремонтував за тодішніх 120 мільйонів словацьких крон (близько 4 мільйони євро). Як повідомляє словацька преса, непомірну ціну проекту спричинило будівництво басейну та центру релаксації в підвалі будинку. Роберт Фіцо планував переселитися до нової резиденції восени. Але на перешкоді став прихід нової владної команди в результаті виборів.

Нова влада отримала не лише проблему щодо того, як повернути гроші, витрачені на небувало дорогу реконструкцію, але і дізналася про цікаві подробиці планів попереднього прем’єра. Як з’ясувалося, пишуть «Лідове новіни», попередній прем’єр планував розплатитися з акціонерною компанією, яка здійснювала будівництво, Губернаторським палацом, який є культурною пам’яткою. Новий прем’єр-міністр Словаччини Івета Радічова назвала цей намір «абсурдним і варварським».

Британська газета «Дейлі Телеграф» повідомляє про російського олігарха, який наказав своїм робітникам взяти церковний шлюб, бо інакше він вижене їх з роботи. Василь Бойко-Великий видав наказ шести з половиною тисячам своїх робітників обвінчатися, якщо вони ще цього не зробили. В іншому випадку вони будуть звільнені до 14 жовтня, дня Покрови Богородиці. Також олігарх заборонив своїм працівникам робити аборти, бо він не хоче працювати із «вбивцями».

Олігарх, чий головний бізнес полягає в сільському господарстві, вважає, що нинішня спека та посуха в Росії є покаранням за гріх. Василь Бойко, який додав приставку «-Великий» до свого прізвища після короткого перебування в тюрмі, говорить, що там він «віднайшов» Бога. Тепер своїми радикальними заходами він намагається навернути до Бога й інших. При цьому олігарх відкидає попередження російських урядовців, що він діє всупереч трудовому законодавству. «Це приватна компанія, і люди повинні діяти згідно з правилами», – цитує російського олігарха британська газета.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG