Доступність посилання

ТОП новини
20 квітня 2021, Київ 22:51

Янукович: дефіциту хліба не буде, але він може трохи подорожчати


Президент України Віктор Янукович запевняє, що в Україні не буде дефіциту хліба, але не виключає його незначного подорожчання в інтересах сільгоспвиробників. Про це глава держави заявив під час відвідування Сорочинського ярмарку.

Президент зауважив, що незважаючи на складні погодні умови, цього року в Україні очікується врожай зернових на рівні близько 40 мільйонів тонн, зокрема з них близько 17 мільйонів тонн – продовольчої пшениці.

За словами Януковича, середня річна потреба України у продовольчій пшениці становить близько шести мільйонів тонн.

«Ми поставили завдання закупити в державний резерв близько мільйона тонн продовольчої пшениці. На сьогодні вже закуплено близько 800 тисяч. І 1,5 мільйона тонн буде закуплено в регіональні фонди», – повідомив глава держави.

Тому, як наголосив Янукович, «казати про те, що Україна буде без хліба ніяких підстав немає».

Глава держави також зазначив, що з урахуванням внутрішньої і світової ситуації на ринку зернових на сьогодні актуальними завданнями для влади є забезпечити державу хлібом, а також вигідно заробити на зовнішніх ринках.

«Коли будуть його (зерно) продавати власники, а власниками є сільськогосподарські підприємства – їм видніше. Ми нікому заважати не будемо», – сказав Янукович.

Водночас, за словами Президента, на сьогодні також немає підстав вважати, що відбудеться значне підвищення цін на хліб. «Я скажу так: відносна стабільність, цінова, на хлібному ринку буде. Можливо буде невеличке подорожчання. Але ми будемо роботи все для того, щоб цього не відбулося, тому що у нас є державний резерв, за рахунок якого ми будемо робити інтервенції на внутрішній споживчий ринок», – заявив Янукович.
XS
SM
MD
LG