Доступність посилання

ТОП новини

У Могадішо загинули понад 30 осіб


У Сомалі під час нападу групи озброєних людей на готель в столиці країни Могадішо загинули, за даними влади, понад 30 осіб.

Серед убитих не менше як шість місцевих чиновників.

Відповідальність за те, що трапилося, взяло на себе ісламістське угруповання «Аш-Шабааб», пов’язане з терористичною мережею «Аль-Каїда».

Слідство заявило, що бойовики проникли в готель, переодягнувшись у форму військових.

Напередодні в Могадішо група бойовиків атакувала кілька армійських об’єктів. Внаслідок сутичок між військовиками і екстремістами загинули, за різними даними, від 29 до 40 осіб, більшість із яких мирні мешканці, близько ста осіб поранені.

У Сомалі вже майже 20 років триває громадянська війна й фактично не існує центрального уряду. Міжнародно визнаний Перехідний федеральний уряд Сомалі реально контролює десь третину столиці Могадішо, з якої його намагаються вибити ісламісти, і ще незначну територію в цілком іншій частині країни за підтримки шести тисяч миротворців Африканського Союзу; його владу також формально визнають деякі регіони.

Понад третину Сомалі контролює «Аш-Шабааб», близько чверті країни займають фактична автономія Пунтланд і ще деякі регіони, які дотримуються нейтралітету, і ще близько чверті – це самопроголошена Республіка Сомаліленд.
XS
SM
MD
LG