Доступність посилання

ТОП новини

CША: масові захворювання від курячих яєць


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах федеральні слідчі вилучили з полиць супермаркетів і ресторанних кухонь десь півмільярда курячих яєць, заражених шлунковою бактерією сальмонели. Законодавці й громадські організації захисту прав споживача вимагають вдосконалити систему контролю якості продовольчих товарів.

Усі курячі яйця, від яких тисячі людей захворіли на сальмонельоз, походять з однієї велетенської птахофабрики у містечку Галт, штат Айова. Вже з’ясовано, що компанію птахофабрики неодноразово штрафували за порушення правил безпеки та контролю якості.

Доктор Кристофер Брейден, представник Федерального центру боротьби з інфекційними захворюваннями, даючи інтерв’ю Національному громадському радіо, зазначив: «Це інфекційне захворювання великого обсягу, це одна з найбільших інфекцій за всі останні роки, спричинена бактеріями сальмонели саме такого типу».

Тепер запитують, як це могло статися, чому? На думку Ендрю Мартіна, медичного оглядача газети The New York Times, причину треба шукати у надто складній і часто-густо неефективній системі контролю продовольчої якості. Подібні проблеми виникали свого часу з зараження арахісових горіхів, помідорів і заморожених сирих гамбургерів.

Хто завинив?

Відповідальність за безпеку продуктів покладено на Міністерство сільського господарства і на Управління контролю продовольства й медикаментів. Щодо курячих яєць, то міністерство відповідає за щойно продуковані яйця, а Управління регулює використання їх у продовольчій промисловості.

Між тим, як стало відомо, ніхто взагалі не інспектував птахофабрики Айови, щоб пересвідчитися, що яйця безпечні для вживання й відповідають усім вимогам.

Нині до Сенату, верхньої палати Конгресу США, внесено проект нового закону про безпеку продовольства. Сподіваються, що ухвалення його поліпшить ситуацію в цій галузі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG