Доступність посилання

ТОП новини

Енергетика Криму базуватиметься на відновлюваних джерелах – Укрнацпроект


Реалізація національного проекту «Нова енергія» передбачає залучення інвестиційних коштів для вирішення нагальних екологічних та енергетичних проблем, заявив в ефірі Радіо Свобода Сергій Євтушенко, голова Державного агентства України з управління національними проектами (Укрнацпроект).

Зокрема, йдеться про зміщення акцентів із атомної і теплової енергетики на відновлювані джерела.

Так, за словами Євтушенка, введення в експлуатацію сонячної електростанції з запланованими потужностями у дві тисячі мегават повністю закриє баланс енергоспоживання Криму.

«Якщо подивитися, скільки ми спалили б газу для того, щоб виробити таку кількість електроенергії на теплових станціях, то це приблизно ми економимо десь до чотирьох відсотків нашого балансу, до 1,86 мільярда кубометрів газу», – сказав він.

Крім того, в Україні буде збудований термінал для прийому зрідженого газу. «Це реальний крок для досягнення енергетичної диверсифікації», – сказав Євтушенко.

Доопрацьовуватимуться і проекти введення нових потужностей вітроелектростанцій.

Голова Державного агентства України з управління національними проектами також повідомив, що одна з пропозицій Президента передбачає реалізувати пілотний проект будівництва десяти сміттєпереробних заводів у містах України.

Голова агентства Сергій Євтушенко наголосив Радіо Свобода, що головним своїм завданням бачить створення таких умов, за якими інвестори не потерпали б від дій чиновників.

Уряд створив Державне агентство України з управління національними проектами у червні цього року. За рішенням уряду, головним завданням Укрнацпроекту є забезпечення реалізації стратегічно важливих проектів, що забезпечують технологічне оновлення та розвиток базових галузей реального сектору економіки України.
XS
SM
MD
LG