Доступність посилання

ТОП новини

Україна намагається зберегти Керченську протоку


Керченська протока

Київ – Україна наполягає на збереженні у Керченській протоці кордону з Росією, який існував за часів Радянського Союзу, але готова піти на компроміс у господарських питаннях, заявляють у МЗС. Водночас деякі експерти припускають, що Україні таки доведеться піти на певні поступки, щоб зберегти бажаний кордон.

У Києві 25 серпня пройшли консультації між міністерствами закордонних справ України та Росії. На порядку денному й делімітація Керченської протоки.

Заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін
Заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін заявив, що розбіжності у поглядах на питання зберігаються.

В українському МЗС наполягають, що позиція України незмінна, а компроміси можливі лише у господарських питаннях.

«Із цього приводу ми готові шукати взаємовигідні компроміси, але кордон, безперечно, у Керченській протоці необхідний. Для нас головне – відстояти національні інтереси», – наголошує директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Росія хоче мати з протоки фінансову користь для себе

Заступник директора Центру Разумкова Валерій Чалий припускає, що українській стороні таки доведеться піти на деякі поступки задля збереження бажаного кордону.

«Можливо, віддадуть у спільне користування Керч-Єнікальський канал. Він де-факто залишиться в територіальних водах України, але вся господарська діяльність і контроль за суднами будуть спільними», – зазначає він.

На думку директора Інституту публічної політики Віктора Чумака, Росію непокоїть той факт, що українська сторона отримує значні кошти, пропускаючи цим каналом великі судна, зокрема, російські, які сплачують українській стороні низку зборів.

Від того, де проходитиме офіційна межа, також залежать обсяги морських економічних зон обох держав. «Якщо її зсунуть у бік Росії, сотні квадратних кілометрів моря відійдуть від України, а там розташовані значні поклади вуглеводнів», – каже він.

Про демаркацію сухопутного кордону між Україною та Росією Віктор Янукович та Дмитро Медведєв домовилися ще у травні. Питання делімітації морського кордону тоді погодити не вдалося.

Офіційного морського кордону між Україною та Росією досі немає. Зокрема, вже упродовж кількох років Україна й Росія не можуть поділити Керченську протоку, що є єдиним природним виходом із Азовського моря. Україна наполягає на збереженні поділу за адміністративними межами часів СРСР, Росія на такі кордони не погоджується.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG