Доступність посилання

ТОП новини

Курултай визначатиме тактику національного руху кримських татар


Сімферополь – У вихідні в Сімферополі пройде загальнонаціональний з’їзд кримськотатарського народу – Курултай. Чергове засідання його делегатів планувалося на кінець року, однак через загострення етнополітичної ситуації на півострові Меджліс розпорядився провести з’їзд наприкінці серпня.

У порядку денному Курултаю, що відбудеться 28 і 29 серпня, – сім питань, три з яких можуть реально вплинути на розвиток політичної ситуації в Криму та за його межами.

Першим делегати заслухають свого багатолітнього голову, народного депутата України Мустафу Джемілєва про громадсько-політичну ситуацію в Криму і завдання, що у зв’язку з цим постають перед органами етнічного самоврядування кримських татар. Як прогнозують місцеві оглядачі, Курултай може ухвалити рішення про радикалізацію форм боротьби за права кримськотатарського народу.

Пристрасті, очевидно, розгорятимуться під час обговорення питання про участь органів етнічного самоврядування у місцевих виборах 31 жовтня. Очікується, що Курултай усе ж підтримає рішення Меджлісу на вибори йти у списку Народного руху України.

Інше важливе питання – про скликання і підготовку до Міжнародного форуму, на якому стоятимуть питання безпеки кримськотатарського народу. Планується, що цей захід пройде наприкінці нинішнього року.

Україна і кримськотатарський народ під загрозою у зв’язку з підписанням «харківських угод»?

Ідея скликання Міжнародного форуму з питань безпеки кримськотатарського народу в Україні вперше прозвучала на жалобному мітингу 18 травня нинішнього року. Його учасники зазначили, що Україна без допомоги міжнародних структур нездатна забезпечити безпечний розвиток кримськотатарського народу на його історичній батьківщині – в Криму.

За словами керівника відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзіна, Міжнародний форум скликається через небезпеку, яки нині загрожує і самій Україні, і кримськотатарському народові у зв’язку з підписанням «харківських угод».

«Україна просто не здатна вирішувати наше національне питання. Саме тому цей Форум має залучити високі міжнародні та європейські організації, певні держави, певні структури ООН, щоб вони допомогли Україні вирішуючи наше національне питання, зберегти територіальну цілісність держави, захистити її від різних посягань, які можуть виникнути після цих «харківських угод», – вважає керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу кримськотатарського народу Алі Хамзін.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG