Доступність посилання

ТОП новини

Львів готується до Х Міжнародного економічного форуму


Львів – Львів готується до Х Міжнародного економічного форуму «Транскордонне співробітництво. Погляд у майбутнє», який відбуватиметься 7–8 жовтня у Трускавці за участі перших осіб держави. Обладміністрація вже створила спеціальний сайт. Однак попередні дев’ять таких форумів не сприяли надходженню інвестицій на Львівщину.

Цього року у Львівську область залучено понад 40 мільйонів доларів іноземних інвестицій, переважно з європейських країн, найбільше з Польщі та Австрії. Але це, за даними головного управління статистики, у 4,5 рази менше, ніж у першому півріччі минулого року.

Нині спостерігається скорочення обсягів будівництва, промислового виробництва, купівельна спроможність населення області зменшилась на 17%. Про усі ці проблеми прикордонного регіону і йтиме мова на Х Міжнародному економічному форумі, на якому презентуватимуть інвестиційні проекти та інноваційні технології, зокрема, ті, які стосуються транскордонного співробітництва, розвитку інфраструктури, туризму, енергетики. А це і будівництво автобану «Краковець-Львів», і розбудова Добротвірської ТЕС.

А ще має бути донесена до західних учасників форуму нова економічна політика Президента й уряду. Адже щоразу на львівському форумі міжнародні експерти і підприємці говорять про корупцію на усіх рівнях влади, непрозорі інвестиційні умови, бюрократію, політичну нестабільність у державі.

А це є причиною зменшення надходження інвестицій в Україну. Польський інвестор Єжи Конік, який працює на Львівщині, не так давно навіть пообіцяв віддати акції свого підприємства тому, хто подолає корупцію у львівських судах.

Форум – це платформа для дискусій і аналізу

Керівник громадської організації «Інститут розвитку регіону» Валерій П’ятак зазначає, що проведення міжнародного форуму – дуже важлива річ, бо передусім це промоційний захід, платформа для домовленостей і дискусій, на якій зустрічаються влада, політики, підприємці, експерти. Як правило, наголошує Валерій П’ятак, через 2–3 роки після кожного форуму налагоджується майбутня співпраця.

«Усі форуми сприяють новим домовленостям і діловим відносинам, це не лише інвестиції. Тут можна послухати один одного, зробити висновки і подивитись один одному в очі. Нова політика уряду має бути донесена до європейського бізнесу. Багато проблем має почути влада, щоб знати і вирішувати ці питання. Потрібно робити промоцію регіону і держави – це і є місія форуму», – каже він.

У рамках форуму заплановані українсько-польський день, міжнародна коопераційна біржа, конференція «Регіональний вимір євроінтеграційних процесів в Україні», презентації міст і регіонів, мистецькі виставки. Наразі список учасників лише формується, і
невідомо, чи зголосились поважні західні інвестори.

Однак щороку економічний форум на Львівщині відбувається з політичним присмаком. Торік він проходив у час президентської кампанії, а цього разу незадовго до місцевих виборів.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG