Доступність посилання

ТОП новини

«Мисливці за привидами» підтвердили загадковість Підгорецького замку


Підгорецький замок

Львів – Американська дослідницька група «Мисливці за привидами» («Ghost Hunters International»), підтвердила, що на території Підгорецького замку ХVІІІ-ХІХ століть на Львівщині існує загадка, але відмовилася наводити подробиці. А екстрасенс із України, яка працювала разом із американцями, запевняє, що у замку є привиди і їх зафіксували «Мисливці за привидами» на відео і звукову апаратуру.

Американські дослідники не були багатослівні. Адже доки у січні 2011 року не вийде в ефір їхнє шоу про Підгорецький замок, доти вони не мають права оприлюднювати результати досліджень.

«Скажу єдине, що у цьому замку насправді існують якісь загадки і їх багато», – заявив дослідник привидів, відомий фотограф Бері Фітцджеральд.

Команда «Мисливців за привидами» складається з 6 осіб. Вони кажуть, що скептично ставляться до існування привидів і тому дуже ретельно вивчають усе те, що записали. Дослідники оминали конкретних відповідей на запитання, що саме вони виявили у Підгорецькому замку, чи спілкувались з привидами і якою мовою.

Дослідники із групи «Ghost Hunters International»
Однак вони охоче розповіли про сучасну апаратуру, на якій працюють із 28 серпня на території замку. Це електронні прилади для фіксації світлового, теплового, звукового випромінювання і вібрацій, генератор так званого «білого шуму» і ще пристрої, якими вимірюють напругу електромагнітного поля та радіоактивність. Тобто вони використовують те обладнання, яке дозволяє зафіксувати те, що не може побачити людське око.

«Мисливці за привидами» працювали у багатьох країнах Азії, Південної Африки, у різних місцях, навіть у в’язниці.

«На Філіппінах нам вдалося поговорити з привидами, записати їхні голоси. Ми говорили англійською, це були американські солдати, котрі там загинули», – сказав Бері Фітцджеральд.

Екстрасенс із України каже, що контактувала з привидом

Разом із американськими «Мисливцями за привидами» у дослідженні взяла участь екстрасенс із України Олена Курилова. Жінка стверджує, що в замку є дуже багато привидів. Під час дослідження американців, Олена контактувала з привидом молодої жінки. А також, за її словами, дослідники спілкувались з духом і ще зафіксували багатьох привидів у військовій формі.

«Я стояла у чайній кімнаті, ліворуч був камін і я побачила ліворуч жіночий силует, немов туман, у білій вільній сукні, з довгим волоссям. Я одразу сказала, що є привиди. Відчуття було дивне, сирості, як у пивниці, відчувала запах сирої землі, але від цього привиду йшло тепло, – говорить Олена Курилова. – Мене під час досліджень привид супроводжував замком, я відчувала присутність тієї сутності. Я чула фразу: «Ти мене бачиш?» Американські дослідники були дуже задоволені, що вони знайшли такий матеріал. Там не один привид».

Підгорецький замок
Усі замки – це легенди, зазначає директор Львівської картинної галереї Борис Возницький. Підгорецький замок вважався одним із найбагатших музеїв Європи і його збудували для відпочинку після боїв, як «палацо ін фортецо», а таких замків у світі небагато, наголошує Борис Возницький. На його думку, дослідження привидів – добра і цікава справа, а ще більше вона послужить для популяризації архітектурної пам’ятки у світі.

«Якщо щось є, то цікаво. Такі явища там справді існують, хоча я ще не бачив нічого такого по замках. Інші люди у Золочівському замку, Підгорецькому бачили, а я – ні. Може до мене не підходять?»

За легендою, граф із родини Жевуських замордував із ревнощів свою молоду жінку у пивниці і нібито замурував її в стіні чи поховав у парку. Віддавна говорять, що саме привид жінки у білому і блукає територією замку.

Якими б не були результати американських дослідників, на Львівщині сподіваються, що їхнє телешоу популяризує Підгорецький замок в усьому світі. І ще, можливо, допоможе врятувати старовинний замок від руйнації.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG